Diş Macununun Az Bilinen 13 Kullanım Alanı

Diş Macununun Az Bilinen 13  Kullanım Alanı

Diş macununun çok şey yapabileceğini asla hayal etmemişsinizdir.Diş temizlemenin yanı sıra diş macunu size her türlü şeyi yapmanıza yardımcı olabilir. Günlük işlerinizi kolaylaştıracak diş macununun alışılmadık kullanım alanlarını öğrendikten sonra, sadece bu hileler için kullanacağınız ekstra bir tüp satın almak isteyebilirsiniz.

İşte Diş macununun bilmediğiniz kullanım alanları:

1.Gömlek ve Giysi üzerindeki mürekkep lekeleri;

Elbise ve gömlek üzerinde kalem lekelerinden kimse hoşlanmaz, fakat mürekkep lekesini çıkarmak  oldukça zor olabilir. Lekeye biraz diş macunu uygulayıp bir gece boyunca kurumaya bırakınız.  Ertesi gün her zamanki gibi elbise veya gömleğinizi yıkayınız.

2.Halıdaki lekeleri çıkarır;

Halıya biraz kahve veya şarap dökerseniz panik yapmaya gerek yoktur. Halınızdaki lekelere diş macunu sürünüz ve fırçalayınız. Ardından ıslak bir havlu ile silin. Halının renk vermeyeceğini garantilemek için önce ufak bir bölümünde deneyin.

3.Tırnakları parlatır;

Tırnaklarınızı diş macunu ile hafifçe fırçaladığınızda sigaradan kaynaklanan sarı lekelerin yok olduğunu göreceksiniz.Ayrıca ojenizi tırnaklarınızdan çıkarmak için diş macunu kullanabilirsiniz.

4.Sivilce;

Diş macunu uygulayarak sivilceden kurtulabilirsiniz .Birçok kişi sivilcelerinin üstüne diş macunu uygulayıp bir gece kurumaya bırakıp sivilcelerini başarıyla tedavi ettiklerini söylüyor.

5.Gümüş cilası;

Matlaşmış gümüş eşyalarınızı etkili ve güvenli bir şekilde temizlemek için normal diş macunu kullanın. Gümüşlerinizin eskisi gibi parlak görünmeleri için  yapmanız gereken şey üzerine biraz diş macunu sürmektir.

6.Araba Farları;

Araba farlarınıza  biraz diş macunu sürerek, farlarınızı yeni gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

7.Cep Telefonu;

Akıllı telefon ekranınızı biraz diş macunu ile temizleyerek yeni görünmesini sağlayın.

8.Saç Boyası lekeleri;

Mürekkep lekelerini temizlemede uyguladığınız metodu  kullanarak havlularınızdaki kötü saç boyası lekelerini temizleyin.

9.Çizik CD’ler ve DVD’ler;

Diş macununu  DVD veya CD’de oluşan çiziklere bir peçeteyle sürerseniz tekrar kullanabilirsiniz .

10. Araba Çizikleri;

Arabanızdaki çizikleri  diş macunu ve yumuşak bir bezle ovarak çıkarabilir  ayrıca arabanızın daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

11.Termoslar

Aynı termosu uzun süre kullanırsanız, oldukça kokuşmuş hale gelebilir. Diş macunu ve su yardımıyla bu kokuyu giderebilir, dezenfekte edebilir ve daha uzun bir süre taze kokmasını sağlayabilirsiniz. Sadece suyla doldurun ve biraz diş macunu ekleyin. Tek yapmanız gereken termosu çalkalamak ve iyice yıkamak hepsi bu.

12.Ayakkabı;

Diş macunu kullanarak ayakkabılarınızdaki  kiri bile temizleyebilirsiniz. Her ayakkabı tipinde kullanmaktan çekinmeyin.

13.Sivrisinek ısırıkları;

Sivrisinek ısırmalarının neden olduğu tahriş ve kaşıntıyı azaltmak için, diş macunu ile ısırılan yerleri ovun.

Ayrıca Diş macunu ile  Mobilyalardaki su lekelerini çıkarabilir,Kirli şişeleri temizleyebilir ve yeniden kullanmak istediğiniz içi kirli şişeleri diş macunu kullanarak fırçalayabilirsiniz. Dalış gözlüğünde buğulanmayı önleyebilir, Gömlek kollarındaki lekeleri çıkarabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , ,

Yorum Yaz