Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm

Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm

Ayak mantarı dermofit adı verilen canlıların ayak ve özellikle ayak parmakları arasında bulunan ölü hücrelerin arasına yerleşmesi sonucunda ortaya çıkan bir deri hastalığıdır.

Bu hastalık genellikle öğrenci evleri, abdesthane, askeriye gibi çıplak ayakla birden çok sayıda insanın dolaştığı yerlerden daha kolay bulaşan bir hastalıktır ayak mantarı.

Başkasına ait ayakkabıları giymek, ayağı tam olarak kurutmadan çorap giymek ve başkalarına ait çorapların kullanılması neticesinde ayak mantarı çok daha basit şekilde bulaşan bir hastalıktır. Şahsen bende bu hastalığa yakalanan birisi olarak diyebilirim ki ne yapın edin ayaklarınızı iyi kurulayın ve başkasına ait eşyaları kullanmayın. Şimdi ilk önce bu hastalık hakkında bilgi verdikten sonra ayak mantarına bitkisel çözümleri anlatalım.

Ayak Mantarı Çeşitleri
1- Parmak aralarında çatlak, kızarıklık ve kaşıntı şeklinde ortaya çıkan deri tahrişi.
2- Topukta ve ayağın dış yan tarafında oluşan ince beyaz çizgiler.
3- Parmak arasında veya parmakların hemen altında olan içi sıvı dolu kabarcıklar.

Eğer sizinde ayağınızda bu veya buna benzer belirtiler varsa ayak mantarı bulaştı demektir. Şunu bilmelisiniz ki ayak mantarına en etkin çözüm ayak mantarı kremleri ile olur. Her eczaneden ayak mantarı kremini reçetesiz olarak temin edebilirsiniz. Bu kremleri günde 2 kere mantar oluşan bölgeye uygulamanız durumunda genelde 5-6 gün içerisinde mantar tamamen kaybolur.

Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm: Şimdi sizlere ayak mantarına iyi gelen bitkiler, bitkisel yağlar ve bitkisel çözümleri sıralamak istiyorum. Umarım en kısa sürede bu doğal çözümler ile şifa bulacaksınız.

Ayak Mantarına iyi Gelen Bitkiler: Birer tutam yabani kekik, oğul otu, gül ve çilek bir litre suyun içerisinde kaynatılır. Karışım soğuduktan sonra her gün 1 çay bardağı olacak şekilde içilmelidir.

– Bir tutam çörek otu toz haline gelinceye kadar havanda ezilir. Üzerine yeterli olacak şekilde elma sirkesi ilave edilir. Hazırlanan karışım pamuk veya bez yardımıyla mantarlı bölgelere sürülür.

– 1 su bardağı elma sirkesi ile dört su bardağı ılık su karıştırılır. Mantar olan ayak bu suyun içerisinde 15 dakika bekletilir ve bu uygulama bir hafta boyunca devam eder.

Ayak Mantarına iyi Gelen Yağlar: Sarı kantaron otunun yağı mantar bulunan bölgelere sürülür. Bu bitkisel yağın antifungal yani mantarı yok edici etkisi vardır.

– Beraber dövülen fesleğen ve deve tabanı bitkisine, gül yağı ilave edilerek elde edilen merhem mantarlı bölgeye, mantar geçene kadar her gün  sürülür.

ayak-mantari-nasil-gecer

Ayak Mantarına iyi Gelen İlaçlar: Eğer ayak mantarı sorununuz giderek çoğalıyor ve kontrol edilmez bir duruma gelmiş iseniz yukarıda verilen bitkisel çözümleri bir kenara bırakarak doktorunuza başvurmalısınız. Kuvvetle muhtemel şekilde reçete ile satılan bir krem tedaviye kafi gelecektir. Bu kremlerin çoğu 14 gün içinde etkisini gösterir fakat daha ciddi ayak mantarı problemleri için 18 aya kadar varan bir süre gerekebilir.

ayak-mantarina-ne-iyi-gelirBu yazı ayak mantarına iyi gelen şeyler bitkiler sabun krem bitkisel yağlar ilaçlar için çözüm hap maya nasıl geçer önlenir tedavi edilir giderilir yok edilir ne iyi gelir ne yapılmalı kına yaş maya sirke doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi evde tuz tedavi spreyi permasol diş macunu jeli karbonat zeytinyağı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

ayak mantarina ne iyi gelir, ayak mantarı nasıl geçer, ayakta mantar nasıl geçer, ayak mantarı bitkisel tedavi, ayaktaki mantara ne iyi gelir, kina mantara iyi gelirmi, ayak mantarına iyi gelen ilaçlar, ayaktaki mantar nasıl geçer, ayak mantarına iyi gelen bitkiler, mantara ne iyi gelir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz