Avene D-Pigment Legere Creme

 • TANITIM
 • Avene D-Pigment Legere Creme için yorumlar kapalı
 • 798 kez görüntülendi

Avene D-Pigment Legere Creme

Kahverengi Lekelere Elveda!

Ciltte oluşan lekeler; sağlıksız ve rahatsız edici bir görüntüye neden olur ve herkes bu sorundan kurtulmak ister dermokozmetik size bu noktada yardımcı olabilir. Cilt rengindeki bozukluklar ve kahverengi noktalar genellikle yaş almaya bağlı olarak oluşsa da çevresel faktörler de kahverengi lekelere sebep olabilir.

Ciltteki kahverengi lekeler, deri hücrelerinde bulunan melanin birikiminin artması ile ortaya çıkar. Bu durum tıpta Ephelis olarak isimlendirilmiştir. Kahverengi lekelerin görünümü rahatsız edici olsa da genellikle sağlık açısından bir zararları yoktur. Ancak kahverengi leke oluşumunuz varsa ve günden güne artıyorsa doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

Kahverengi Lekeler Neden Oluşur?

 • Yaşa bağlı olarak cilt yapısında meydana gelen değişimler
 • Genetik faktörler
 • Uzun süre güneşe maruz kalma ve koruma kremi kullanmama
 • Hamilelik döneminde meydana gelen değişimler
 • Troid kaynaklı rahatsızlıklar
 • Cilt yapısına zarar verebilecek kozmetik ürünler
 • Hormon bozuklukları
 • Epilepsi, doğum kontrol ilaçları vb.

Kahverengi Leke Oluşumu Engellenebilir mi?

Ciltte lekeler oluşmadan önce, leke oluşumunu engelleyecek önlemler almak aslında en doğrusudur. Cildin güneşe karşı korunması gerektiğini herkes bilir ancak çoğu kişi güneş kremi kullanımını ihmal eder ya da güneş kremine sadece tatilde kullanılması gereken bir ürün gözüyle bakar. Oysa güneş kremi kullanımını rutine oturtmak gerekir.

Kozmetik ürün seçiminde çok dikkatli olunmalıdır. İçeriğini incelemeden alınan kozmetik ürünler ciltte çok ciddi sorunlara sebep olabilir.

Yaşa bağlı olarak kahverengi leke oluşumunun meydana gelmesini engellemek zor olsa da; doğru beslenme, cilde gerekli olan besin takviyelerini yapma, güneşten cildi koruma gibi önlemlerle kahverengi leke oluşumu geciktirilebilir veya azaltılabilir.

Kahverengi Lekelerin Çözümü Var: Avene D-Pigment Legere Creme

Avene D-Pigment Legere Creme, lokal ya da yaygın kahverengi lekelerin azalmasına yardımcı olur ve cilt tonunun homojen olmasını sağlar.

Avene D-Pigment Legere Creme, bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış içerikler barındırır. A vitamini türevi olan Retinaldehit; renk açıcı özelliğe sahiptir.
Pre-tocopheryl; koruyucu etkiye sahip aktif bir antioksidandır. Yatıştırmaya ve tahriş gidermeye yardımcı özellikleri ile Avene termal su ise parfüm ve paraben içermez.

Avene D-Pigment Legere Creme Kullanım Şekli

Cildinizi, cilt tipinize uygun temizleyiciniz ile derinlemesine temizleyin ve ardından kurulayın.  Gece uyumadan önce temiz ve kuru cildinizin lekeleme olan bölgelerine Avene D-Pigment Legere Creme uygulayın.  Avene D-Pigment Legere Creme, eller ve boyun bölgesinde görülen lekeler için de kullanılabilir. Kremin göze temasından sakının ve göze temas etmesi halinde bol su ile durulayın.
Lekelerin oluşmasını önlemek için ise Avene Emulsion Spf 50+ Güneş Koruyucu 50 ml kullanabilirsiniz. Ürünümüzü incelemek için;

https://www.dermokozmetik.com/Avene-D-Pigment-Legere-Creme-30-ml.html

Tüm Avene ürünlerimiz içim: https://www.dermokozmetik.com/avene.htm

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.