Asma Yaprağının Faydaları

  • DERMATOLOJİ
  • Asma Yaprağının Faydaları için yorumlar kapalı
  • 1.304 kez görüntülendi

Asma Yaprağının Faydaları

Asma Yaprağı O Hastalıktan Kurtulun

Günümüzde asma yaprağı diye bildiğimiz dallarında üzüm biten üzüm yaprakları çok revaçta. Asma yaprağının en güzel ve en faydalı yönü sarhoş edici içki içenlerde bu içkilere karşı nefret ettiriyor olması. Bu sayede içki müptelası kişilerde içkiyi bırakmaya yardımcı besin olarak en faydalı besin kategorilerinde önemli bir yer alıyor. Siz değerli ziyaretçilerimiz için varis kürü, alkol bıraktıran kür ve cilt için asma yaprağı kürlerini derledik.

Asma yaprağı ile yaptığınız sofranızın gözde gıdalarından olan zeytinyağlı dolmalar bakın nasılda faydalı.

Asma yaprağı unutkanlığa karşı şifalıdır ve hafızayı kuvvetlendirir, toplar damarları kuvvetlendirir, bedene kuvvet sağlayıcıdır, ishali keser,rahim kanamalarını durduran bir etkiye sahiptir, özellikle çocuklarda hafıza gelişimine katkı sağlar, sarılığa karşı direnç sağlar, basura karşı faydalıdır, bacak şişkinliklerini önlemeye birebirdir, asma yapraklarında bulunan süzün su ile bağırsak taşları dökülür, bağırsak yaralarına karşı tedavi sağlar, mide iltihabı olanların mide iltihaplarını gidermeye yardımcıdır, asma yaprağının faydaları arasında bulunan en iyi özelliklerden biri alkolizmle mücadelede kullanılarak alkol alma isteğinin yok edilmesine katkı sağlamasıdır. Asma yaprağı içerisinde A, C, E, K, B6 vitaminleri vardır. Muhtevası oldukça zengin olan asma yaprağı yapısında manganez, demir, lif, bakır, riboflavin, magnezyum, folat ve kalsiyum bulunmaktadır. Asma yaprağı kanamaları durdurmada oldukça faydalıdır ve oldukça işlevseldir.

Asma Yaprağı İle Varise Karşı Kür

Bir avuç asma yaprağı ve bir litre su ile varislere oldukça etki sağlayan kür şu şekilde hazırlanır. Asma yaprakları ince ince kıyılmalıdır, ardından suyunuzun içine ekleyerek kaynatmalısınız. Bu şekilde kaynattığınız asma yapraklarınızı kaynattığınız kürden süzerek gün içerisinde 3 defaya mahsus yarım çay bardağı ölçüde içmelisiniz. Uzmanlar asma yaprağı ile çok ayakta duranlarda, hamile bayanlarda, sigara içenlerde daha pek çok sebeple oluşan varise karşı asma yaprağının oldukça şifalı olduğunu vurgulamaktalar.

Asma Yaprağı İle Cilt Kürü

Cildinize pürüzsüz bir görünüm mü sağlamak istiyorsunuz ve bunu hala elde edemedi iseniz henüz asma yaprağı ile cilt kürünü denememişsiniz demektir. 20 tane asma yaprağı ile yarım litre ölçüde suyun etkisi size pürüzsüz bir cilt kazanmanız konusunda yardımcı olacaktır. Tencereye aldığınız yarım litre su ile asma yapraklarını yavaş yavaş kaynatın. Kaynadıktan sonra soğumaya alın ve elde ettiğiniz bu su ile pamuktan yardım alarak her gün yüzünüzü silin. Pamukla her gün bu kürü yüzünüze uygulayın.

Asma-Yaprağı-Faydaları

Asma Yaprağı İle Alkolden(İçkiden) Kurtulma Kürü

Asma yaprağı ile alkolden kurtulmak çok kolay. Bilindiği üzere pek çok insan alkolizmin etkisinden kurtulmak istediği halde kurtulamamakta. Alkolden kurtulmak içkiyi terk etmek asma yaprağı ile oldukça basit. Cenabı Mevlamız her ölümden başka her derde deva yaratmıştır yalnızca ölüme çare yoktur.

Alkolden kurtulmak için nice girişimlerde bulunan insanlar 10 adet asma yaprağı ve bir bardak su ile kurtulacaklarını bilseler belki de hayret edecekler. Bunun için lütfen oldukça basit olan bu yöntemle oldukça zor olan alkolik insanların ailelerine bu yayının ulaşması açısından yazımızı paylaşmanız bizim için oldukça önemlidir.

Alkolden kurtulmak için 10 adet asma yaprağını alın ve bir bardak suya ekleyin bu ikiliyi 6 (altı) dakika kaynatın. Kaynatma işlemi bittikten sonra süzün ve ılık şekilde tüketin. Aynı zamanda akciğer kanserine karşı etki sağlayan bu kürü sevdiklerinize ulaştırın. Alkolden tiksindirici etki oluşmasına sebep olan bu kürü haftada üç kez taze yapraklarla yapıp tüketilmesini sağlayın. Alkolden asma yaprağı ile oldukça basit bu yöntemle kurtulun.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.