ANASON AĞRI KESİCİ, ANTİOKSİDAN

  • ALTERNATİFTIP
  • ANASON AĞRI KESİCİ, ANTİOKSİDAN için yorumlar kapalı
  • 786 kez görüntülendi

ANASON AĞRI KESİCİ, ANTİOKSİDAN

Böbrek, mesane, rahim, karaciğer ve dalak tıkanıklığını açar,
*Ağrıları hafifletir,
*Süt ve sperm üretimini arttırır,
*Kasık ve adet kanaması ağrılarını alır.
*Vücuda herhangi bir şekilde alınan zehrin zararını giderir. *Gaz çıkartmada çok etkilidir.
*Anason çayı baş ağrıları için çok faydalıdır.
*Görme keskinliğini arttırır.

İLAÇ YAPIMI

1) 3 çorba kaşığı öğütülmüş anason 200 gr. zeytinyağı ile karıştırılır, 7 gün beklettikten sonra süzülür. Süzülmüş yağı 1 damla gül yağı veya sarımsak yağı ile karıştırılarak kulak hastalıkları için kullanılır.

2) 1 bardak su içine 1 tatlı kaşığı anason eklenerek 3-5 dakika kaynatılır ve süzülerek küçük yudumlarla içilir.

3) 1 çorba kaşığı anason 1 bardak kaynar su ile karıştırılır ve 1-1,5 saat demlenmeye bırakılır. Demlendikten sonra ikiye bölünür ve günde 2 defa aç karnına balla içilir.

4) Tane şeklindeki anason balla karıştırılarak (veya balsız) 1 çay kaşığı yenebilir. Öğütülmüş anason yemeklerin üzerine ekilir. Anason, tane halinde ekmek hamuruna karıştırılırsa, ekmeğin hazmını kolaylaştırır.

5) 2 çorba kaşığı öğütülmüş anason + 1 çorba kaşığı öğütülmüş sinameki + 2 çorba kaşığı kişniş (koriander) + 1 çorba kaşığı pul biber + 1 baş dövülmüş sarımsak + 3-4 limon suyu + 150-200 gr. zeytinyağı karıştırılarak yemeklere veya ekmek üzerine sürülerek kullanılabilir (sinameki yerine çemen otu kullanılabilir). Kabızlığa ve hazma iyi gelir.

UYARI: Anason üçüncü derecede ısıtıcı ve kurutucu olduğu için her gün kullanılmaz. 1-2 haftalık kürler halinde ve haftada 1-2 defa yemeklerde kullanılır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.