Alerjiye İyi Gelen Bitkiler

Alerjiye İyi Gelen Bitkiler

Bu konumuzda sizlere alerjiye iyi gelen bitkiler üzerine değineceğiz. Öncelikle alerjiler hakkında bilgi edinelim. Alerjiler insan hayatını zaman zaman kabusa çevirebilen, küçük bir rahatsızlık gibi görünmekle birlikte birçok kişi için ciddi sorunlar doğurabilen önemli hastalıklardandır. Alerji oluşan ciltlerde kaşıntı, deride döküntüler, nezle, hapşırık, burun kanaması gibi etkiler görülebilir. Özellikle polen alerjisi olanların bahar döneminde sıkıntılı süreçler yaşadığı bilinmektedir. Tüm alerjilerden bazı doğal bitkilerle kurtulmak mümkündür. Cildinize iyi gelen bu doğal bitkilerle yapacağınız kürler alerjilerinizi azaltmaya yardımcı olabilirler. Ancak ciddi bir rahatsızlık olan alerjilere karşı kullandığınız doğal ürünleri doktorunuza danışmanızda yarar vardır.

ALERJİLERE İYİ GELEN BİTKİLER

YULAF EZMESİ

İçerisinde demir, çinko, bakır ve E vitamini bulunduran yulaf ezmesi, bunların yanı sıra B vitamini, potasyum ve magnezyum gibi vitamin ve mineralleri de içermektedir. Karbonhidrat yönünden de zengin olan yulaf ezmesi enerji veren yiyeceklerden bir tanesidir. Vücudu oldukça güçlendiren bu ürün sayesinde alerjik reaksiyonlarda azalmalar görülecektir.

yulaf-ezmesi Alerjiye İyi Gelen Bitkiler
alerjiye iyi gelen bitkiler

SİNAMEKİ OTU

Bağırsak problemlerine iyi geldiği bilinen sinameki otu haftada bir kereden fazla tüketilmemesi kaydıyla içildiğinde alerjilerin sebep olduğu kaşıntı ve nezle gibi durumlar karşısında başarılı sonuçlarıyla bilinmektedir.

sinameki-otu Alerjiye İyi Gelen Bitkiler
sinameki otu

SOYA FASULYESİ

İçerisinde demir, kalsiyum ve fosfor gibi vitamin ve mineralleri barındıran soya fasulyesi alerjik durumlarda etkili bir gıdadır. Bağışıklık sitemini ciddi oranda güçlendiren soya fasulyesi, vücudu hastalıklara karşı korumaya da yardımcıdır.

ISIRGAN OTU

Saman nezlesine karşı oldukça etkili olan ısırgan otu, ilkbaharla birlikte ortaya çıkan bahar nezlesinde etkili bir doğal tedavi yöntemidir. Çiçek tozlarının sebep olduğu saman nezlesine karşı şifa kaynağı olan ısırgan otu çayını öğün aralarında şeker kullanmadan rahatlıkla tüketerek saman nezlenize çözüm bulabilirsiniz.

SOĞAN

Alerjik durumlarda oldukça etkili bir gıda olan soğan içerisinde flavonoidin içermektedir. Özellikle histamin alerjik reaksiyonlarda vücut tarafından üretilen histamin kimyasallarına karşı anti histamin özelliği sayesinde alerjinin yarattığı kimyasal yapıyı tamamen bloke eder.

MAYDANOZ

İçeriğinde bulunan bol miktarda C vitamini sayesinde alerjiyi vücuttan atan maydanoz iyileşme sağlar. Yemeklerde kullanılan maydanozun yanı sıra demlenerek suyunun içilmesi de etkili bir yöntemdir.

PAPATYA

Güçlü antibiyotik özelliklere sahip olan papatya, vücut direncinin azaldığı anlarda ortaya çıkan alerjik reaksiyonları tedavi etmekte bire birdir. Vücut direncini yükselterek alerjilere karşı koruma sağlar. Papatya çayını demleyerek içmeniz alerjileriniz üzerinde olumlu etki sağlayacaktır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz