7 Yoga Diz Ağrısı çekiyorsanız Denemeniz Gerekir

7 Yoga Diz Ağrısı çekiyorsanız Denemeniz Gerekir

Vücudunuz eklem ağrıları ve diz ağrıları ile kırıldığında, yapmak isteyebileceğiniz son şey yoga, değil mi? Araştırmalar, diz sağlığını iyileştirmenin yanı sıra diz rahatsızlıklarını önlemede oldukça etkili olabilecek birkaç yoga hareketi olduğunu ortaya koyuyor.

Yoga, genel denge, çeviklik, stabilite, esneklik ve koordinasyonunuzu geliştirmenin yanı sıra bacak ve vücut kaslarınızın gücünü arttırmak için oldukça faydalıdır. Görüyorsunuz, kaslar ve eklemler güçlendirmeye ve güçlenmeye başladığında, onlara zarar vermek ve ağrıya neden olmak zorlaşıyor.

Dizlerinizi stabilize etmek ve herhangi bir bozulmanın kaslarınıza zarar vermemesini sağlamak için eklemlerinize ek destek sağlamanın yanı sıra hamstrings, glute ve dörtlülerinizi güçlendirmenize ve güçlendirmenize yardımcı olacak 7 son derece faydalı yoga pozunu sizinle paylaşacağız. veya eklemler. Olumlu sonuçlar elde etmek için her pozu en az 10-15 saniye tuttuğunuzdan emin olun.

İşte, bir göz atın:

1. Çocuğun Poz Değişimi

Çoğu hasta derin fleksiyon veya sert diz bükme gerilmesi gerektiren hareketler nedeniyle iyiden daha fazla zarar görme eğilimindedir, çünkü bu hareketler eklemlerin ağrısını kötüleştirir . Ancak çocuğun pozu, dizlerinizi çok derinden bükmenizi gerektirmeyen çok destekleyici bir varyasyon olur.

Büyük ayak parmaklarınızı bir araya getirerek başlıyorsunuz, böylece iç bacaklarınız arasında gövdede sıkışacak kadar geniş dizler açarken birbirlerine dokunuyorlar. Bir havlu veya rulo battaniye alın ve dizlerinizin arkasına yerleştirin. Şimdi, kendinizi öne doğru katlayın ve alnınızı bir blok üzerine yerleştirin. Ardından, kollarınızı vücudunuzun önüne ve yoga matınıza doğru uzatın ve vücudunuzun her iki tarafını da kolayca gerebilmek için her iki elinizin de omuz genişliğinde genişlediğinden emin olun.

Bu pozu en az 15 dakika tutun. Kaslarınızı daha ağır dolgularla korumak istiyorsanız, dizlerinizin altına biraz daha battaniye veya havlu yerleştirin.

2. Köprü Pozı

Dörtlü, kalça ve hamstringlerinizin gücünü artıracak oldukça etkili bir pozisyon. Tek yapmanız gereken dizlerinizi bükmek ve ayaklarınızla kalça genişliğinde durmak. Şimdi, üst kalçalarınızın arasına bir blok yerleştirin ve yoga matınızın dış köşelerine sıkıca tutun. Yavaşça, kalçalarınızı kaldırmaya başlayın ve aralarındaki bloğu sıkmak için üst iç uyluklarınızdaki gücü kullanın.

Çok yavaş ve hafifçe, kalçalarınızın etini dizlerinizin arkasına yaslayın, böylece bel bölgesinin bu stresin olumsuzluklarını hissetmez. Bu konumu en az 15 saniye tutun. Kendinizi bu pozdan çıkarırsanız, yapıcı dinlenme için birkaç saniye ayırdığınızdan emin olun.

Şimdi, bloğu bir kenara koyun ve ayaklarınızı paspasın dış köşelerine yerleştirin. Ardından, dizlerinizi bir araya getirin, böylece destek sağlayabilir ve kasları yumuşatabilirler.

3. Üçgen Poz Değişimi

Aynı uzunluğu gövdenizin dört açısından da uzatmanıza izin veren inanılmaz bir varyasyon ve aynı zamanda ön dizinizi büyük mesafelere kadar germenizi önler. Duvara dik bir uzunlukta bakarken düz durun ve ayaklarınızı bir bacağınızı birbirinden ayırın. Bu pozisyon, kollarınızı T şeklinde bir pozda gererek ve ayak bileklerinizin doğrudan bileklerinizle hizalandığından emin olarak çevikliğinizi gerçekten test etmenizi sağlayacaktır.

Sol bacağınızı duvarın yönüne doğru esneterek başlarsınız, ayak parmaklarınız süpürgede kıvrılmalıdır. Çok yavaş, sağ ayağınızı hafifçe içe doğru çevirin ve ardından ön topuğunuza ve arka ayağınızın kemerine hizalayın. Dizlerinizin mikro bükülmesini sağlamak için sol baldır kasınızın altında iyi bir açıyla yerleştirin.

Bir çift deri çorap giyerken kendinizi hayal edin ve kuadrisepslerinizi tavana doğru emmeye çalışırken yukarı bakın. Ardından, kalçalarınızı menteşe altına almak için arkanızdaki duvarı kullanın ve sol elinizi bacağınıza veya uyluğunuza koyun, ancak dizinize düşmediğinden emin olun.

Şimdi, sağ kolunuzu kulağınızın üstünde ve üzerinde duvarın yönüne doğru uzatın ve sol kaburgalarınızı baktığınız duvar yönünde döndürmek için duvarı destek olarak kullanın. Diğer tarafta tekrarlamadan önce bu konumu en az 20 saniye tutun.

4. Janu Sirsasana Varyasyonu

Kendinizi yoga matınıza oturtun ve bacaklarınızı vücudunuzun önüne uzatın. Şimdi, sol dizinizi çok yavaşça bükün, altına bir kayış yerleştirin ve ardından sol ayağınızı iç sağ uyluğunuza sokun. Ardından, iki elinizi kullanarak kayışın her iki tarafını dış dizinizin yönünde aşağı doğru çekin.

Konumunuzu değiştirin ve gövdenizi sağ dizinizin üstünde bükün ve kendinizi biraz ileri hareket ettirin. Gerginliği hissediyorsanız ve hissi artırmak istiyorsanız, sağ ayağınıza dokunmak için sağ parmak uçlarınızı kullanın. Bu konumu 10 saniye basılı tutun ve ardından diğer taraftaki tüm konumu tekrarlayın.

5. İleri Kat Değişimi

Bu pozisyon bize dizleri katlamak zorunda kalmadan bacaklarımızı nasıl düzelteceğimizi öğretir. Tek yapmanız gereken kendinizi öne doğru katlamak ve dizleriniz derin bir bükülme yapmak. Avuç içlerinizi baldır kaslarınızın soğanlı bölgesine yerleştirerek başlarsınız ve parmaklarınızın doğrudan topuklarınız yönünde aşağı doğru baktığından emin olursunuz.

Bacaklarınızı düzleştirmek için kalçalarınızı düz olarak kaldırırken valflerinize bastırmak için ellerinizin topuklarını kullanın. Bu pozisyonu yaparken, kalçalarınızı doğrudan topuklarınızın üzerine kaldırmaya devam etme yeteneğinizi değerlendirin.

Bu pozun 3-5 turunu yaparken boynunuzu tamamen serbest bıraktığınızdan emin olun. Onun esnekliğinden gurur duyan biriyseniz, bu özel esneme vücudunuzun esnekliğini ve çevikliğini gevşeterek arttırmak için harikalar yaratabilir.

6. Tadasana Varyasyonu

Bu güçlü varyasyon, dizlerimizin ekstra vücut zayıflamasını ve zayıflamasını önlemek için iç uyluklarımıza ve dörtlülerimize geçmenin doğru yolunu öğreten bir derstir. Ayaklarınız kalça genişliğinde bir mesafede açık olarak başlayarak başlıyorsunuz. Bir blok almanız ve onu üst iç uyluklarınızın arasına sıkışmış pelvik kemiğinizin tabanına yerleştirmeniz gerekir. Şimdi, kalçalarınızın bir ördek gibi dışarıya yapışmasını sağlamak için bloğu arkanızdaki duvara doğru döndürmek için üst iç uyluklarınızı yavaşça kullanın.

Ardından, yavaşça ve yumuşak bir şekilde kasık kemiğinizin yönünde bloğu yukarı doğru kaldırırken kalçalarınızı yavaşça topuklarınız yönünde aşağı doğru getirin. Şimdi göbeğinizi omurganızın seviyesine getirin ve omuzlarınızı geriye doğru döndürürken avuç içlerinizi öne doğru döndürün.

Bu hareketi en az 15 saniye tutarken kollarınızın yanlarınızda durduğundan emin olun.

7. Sandalye Pozı

Araştırmalar, sandalyenin pozunun kalçaları, hamstringleri ve dörtlüleri güçlendirmek için oldukça etkili olduğunu ortaya koyuyor. Ayaklarınızı birleştirerek, dizlerinizi bükerek ve kalçalarınızı rahatlatarak başlayabilirsiniz, böylece vücut ağırlığınız tamamen topuklarınızın üstünde dinlenir.

Şimdi, kollarınızı tavan yönünde yukarı doğru uzatın ve gövdenin her iki tarafını uzatmaya çalışırken gövdeyi uyluklarınızdan yavaşça kaldırmaya çalışın.

Omurganızda oluşan doğal eğriyi kırmamaya dikkat edin ve belinizin anormal kemerli veya altına sıkışmasını önleyin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz