6 Doğal Antihistaminik Besinler ve Otlar – Doğal Çözümler

  • Genel Sağlık
  • 6 Doğal Antihistaminik Besinler ve Otlar – Doğal Çözümler için yorumlar kapalı
  • 912 kez görüntülendi

6 Doğal Antihistaminik Besinler ve Otlar – Doğal Çözümler

Birçok insanda ciddi alerjilere, iltihaplanma sorunlarına, hücre aktivasyon sendromlarına neden olan histamin yabancı düşmanlığı vardır. İnsanlar histaminin bu yan etkilerinden bıktı. Fakat iyi olan, baş ağrısı, uyuşukluk, mide bulantısı veya baş dönmesi gibi yan etkilere neden olmadan, soruna yardımcı olacak bazı doğal alternatif gıdalar olmasıdır. Bu semptomlar geleneksel yaklaşımlarla ortaya çıkmaktadır ve birçok antihistaminik, süper aktif bağışıklık sistemi ile bağlantılı semptomların önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Bu doğal antihistaminik yiyecekler ve otlar ayrıca sinüs, göğüs tıkanıklığı, kaşıntılı gözler, boğaz solunum ve cilt tahrişi gibi alerji semptomlarına yardımcı olur.

Bu doğal gıdalar, mast hücre aktivitelerini arttırır, besin rezervlerini arttırır ve başka herhangi bir yan etkiye neden olmadan genel semptomları azaltır. Bunları düzenli öğünlerinizde kullanın, çay yapın ya da çiğ su ile tüketin.

1. Soğanlar

Taze soğan soğanları, her ikisi de besinlerle ve temel prebiyotik özelliklerle zenginleştirilmiş inanılmaz besinlerdir. Genellikle başka bir ülkeye seyahat ettikten sonra, bazı viral hastalıklardan ve enfeksiyonlardan kaçınmak için o yerin soğanını tükettiği, bunun da güçlü prebiyotik özelliklerinden kaynaklandığı söylenir. Soğanın en iyi histamin salınımını kısıtladığı bilinmektedir, mast hücrelerini yatıştırır, çalışmalarını iyileştirir ve kandaki histamin seviyelerini azaltır. Ayrıca solunum, tıkanma ve iltihaplanma sorunları gibi histamin reaksiyonlarından kaçınmaya yardımcı olur.

2. fesleğen yaprağı

Bu fesleğen ailesinden bir bitkidir, çok sayıda temel besin maddesi ile zenginleştirilmiştir ve doğal olarak tatlı, kırk ve çiçek tadıyla sağlıklı özellikleri vardır. Tüm dünyada birçok yemeklerde kullanılır. Fesleğen, anti-histamin, anti-anafilaktik, mast hücre dengeleyici gibi özellikler içeren adaptojen olarak bilinmektedir.

Taze fesleğen mağazalarda bulmak zor bir şey değil ama kuru fesleğen çayının piyasada mevcut olup olmadığını hala zor buluyorsanız kaynar suda haşlayın ve rahatsızlıklardan kurtulun. Bunlar, mutfak bahçesinde yetişen kolay bir bitkidir.

3. Papatya

Papatya çayı tipik olarak, iltihaplanma, kilo problemleri ile savaşmak ve sağlıklı uykuyu teşvik etmek için çay olarak kullanılır. Taze papatya kolaylıkla bulunur, ancak bitkisel uzmanlar kurutulmuş olanları kullanmayı tercih eder. Papatya yaprakları harika antihistamindir ancak kesinlikle doza bağımlıdır. Kişi, hastalıklarla savaşmak için fazlalıklarını kullanmamalı, ancak ölçülü ve dikkatli kullanılmalıdır. Hastayı histamin reaksiyonlarından korur ve mast hücrelerinin histamin salgılamasına yardımcı olur.

4. Siyah Kimyon

Kara kimyon, Nigella satvia veya rezene çiçekleri, bu bitkinin, biraz bitkisel acı olan kekik gibi tadı ortak isimleridir. Çok sayıda sağlıklı özelliklere sahip bulmak ve zengin olmak yine kolaydır. Şaşırtıcı bir şekilde anti-histamin ve antioksidan görevi görür ve mide mukozası tabakasını korur. Siyah kimyon, harika sonuçlar için yağ formunda veya çiğ tohum olarak tüketilebilir.

5. Zerdeçal

Zerdeçal, yiyeceğe renk, tuzlu çedar gibi tat ve pek çok sağlıklı özellik katan özel ve yaygın bir baharattır. Binlerce yıldan beri bağışıklık sistemini, mide solucanlarını, iltihapları, iç ve dış yaraları korumak için kullanılmaktadır. Ayrıca sivilce ve diğer cilt problemlerini tedavi eder.

Zerdeçal, hücreleri koruyan antioksidanlar ve anti-enflamatuar özellikler konusunda son derece güçlüdür ve mast hücre aktivasyonunda yardımcı olur.

6. Zencefil

Zencefil alerji semptomları, ağır solunum ve diğer solunum problemleriyle savaşan bir kök sapıdır. Aynı zamanda karaciğer fonksiyonlarını rahatlatan daha iyi bir sağlığı destekleyen önemli bir prebiyotik anti-enflamasyon köküdür.

Araştırma ve araştırmalara göre, zencefil, vücudu histamin reaksiyonlarından koruyan en iyi mast hücre aktivasyon stabilizatörü olarak bilinir. Yemeklerde zencefil kullanın ya da zencefil çaylarını içmek için suda dik.

Bu yiyecekleri ve otlar listesini sevdiğinize eminim. Yani, hızlı ve doğal tedavi için bunları deneyin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.