Zencefil Yağının Faydaları ve Kullanımı

  • ALTERNATİFTIP
  • Zencefil Yağının Faydaları ve Kullanımı için yorumlar kapalı
  • 649 kez görüntülendi

Zencefil Yağının Faydaları ve Kullanımı

Bayanların bitkisel yağ konusunda son gözdesi zencefil yağını tanıtmak istiyorum sizlere. Oldukça popüler olan zencefilin yağı da çıkınca bütün bayanların kullanması şart oldu. Hele birde faydalarını okuyun bakalım işte o zaman zencefil yağından

vazgeçemeyeceksiniz.

Zencefil Yağı Kullanımı ve Faydaları
Zencefil Yağı Zingiber officinalis türünün ağacının kuru köklerinden ekstraksiyon yöntemi ile elde edilir. Limonsu, odunsu, baharatlı karakterlerde kokuya sahiptir. Nişasta, rezin ve uçucu yağlar içermektedir.

Zencefil yağının bilinen yararları
Beden ve zihin gücünü arttırır. Kusmayı ve ishali önler. Saça parlaklık verir. Felçli hastalarda kullanılır. Romatizmayı tedavi eder. Karın ağrılarını giderir. Karaciğer yetmezliğinde faydalıdır. Afrodizyak özelliği vardır.

Ayrıca dahilen yatıştırıcı ve gaz söktürücü etkilere sahiptir. Buhar terapisi soğuk algınlıkları, nezle, bulantı, halsizlik durumlarında etkili olarak kullanılabilir. sifalibitkileriniz Masaj yağlarında veya banyoda kullanıldığında romatizma, eklem ve adele ağrılarında, kan dolaşımının zayıf olduğu bölgelerde faydalı olduğu tavsiye edilir.

Uyarı: Zencefil yağı, normalde zehirsizdir ve cildi tahriş etme özelliği yoktur. Ancak hassas ciltlerde, tahrişe sebep olabilir. Işığa karşı duyarlıdır.

Zencefil yağı nasıl kullanılır?
Dahilen; 1 fincan suya 2-3 damla damlatılarak günde 2 defa kullanılır. Haricen; cilde masaj yapılarak kullanılır.

Uyarı: Zencefil yağı ve faydaları hakkında yapılan araştırma neticesinde sağlığımızı korumak amacıyla hekimlerin görüş ve önerileri olmaksızın kullanılmamalıdır.

Bu yazı zencefil yağının saça faydaları, zencefil yağının cilde faydaları, zencefil yağının yararları, zencefil yağı ne işe yarar, zencefil yağı nasıl kullanılır yapılır elde edilir, zencefil yağı kullananlar kullanıcı yorumları nedir fiyatı konusunda yazılmıştır.

zencefilin saça faydaları, zencefil yağının faydaları, zencefil yağı ne işe yarar, zencefilin faydaları, zencefil yağının saça faydaları, zencefil saca kullanimi, zencefil deride tahriş, zencefil yagı faydaları, zencefinin fiyati, zencefil yağı nasıl yapılır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.