Yüz Kızarmasına Bitkisel Çözüm

  • ALTERNATİFTIP
  • Yüz Kızarmasına Bitkisel Çözüm için yorumlar kapalı
  • 1.591 kez görüntülendi

Yüz Kızarmasına Bitkisel Çözüm

Ani yüz kızarması ; bizim kontrolümüzde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur. Yüzün aniden kıpkırmızı olduğu bu durum özellikle sosyal ve duygusal uyarılarla başlayabilir ve kişiyi çok zor durumda bırakabilir.

Baş kızarması, boyun kızarması, kulakların kızarması şeklinde yayılabilir. Kişilere göre bir süre devam eder. Yüzde sebepsiz ani kızarma bir hormon hastalığı sonucuda olabilir.

Ani Yüz Kızarması Belirtileri: En önemli belirtisi yüzün aniden kızarmasıdır. Yüzdeki kızarıklık boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı şeklinde yayılabilir.

Kontrol edilemeyen aşırı yüz kızarıklığı çok sıkıntı yaratıyorsa klipsli ETS ile kalıcı olarak tedavi edilebilir. Diğer tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda yüz kızarması hastaların %95’inde tamamen düzelir. Bu operasyonda yüz cildi kan damarlarında ani genişlemeye yol açan sempatik sistem uyarısı engellenir. Yüz terlemesine neden olan sinirlerde aynıdır.

Ani Yüz Kızarmasının Tedavisi: Tedavi için öncelikle yüz kızarmasının nedenleri tespit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kızarıklığının tedavisinde önemlidir. Kişi sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiğinde yüz kızarması da azalacaktır. Ayrıca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadır.

Yüzdeki kızarıklığa neden olan sinirlerin ameliyatla yakılması çeşitli yan etkilere neden olabildiği ve geri dönüşü de olmadığı için ameliyat önerilmez. Klips yöntemi ise sinirleri baskı altına alarak kızarıklığın önüne geçmeye çalışır.

ETS tedavisi 3 şekilde uygulanabilir.
– Sempatikotomi: Sempatik sinir koter cihazı ile yakılır (dağlanır).

– Sempatektomi: Sempatik sinir kesilerek çıkarılır.

– Klipsleme: Sempatik sinir kesilmeden veya yakılmadan titanyum klips ile sıkıştırılır.

Bu yazı ani yüz kızarmasına kremler bitkiler ilaçlar şeyler yiyecekler maskeler ilaç krem karşı ne iyi gelir evde kesin doğal bitkisel çözüm tedavisi çare fondoten hangi doktor bakar bölüme gidilir için okunacak dua hap klipsli ets ameliyatı olanlar nasıl geçer önlenir giderilir kapatılır yenilir geçirilir yüz kızarmasını engellemek önleyen dua önlemek geçiren ne geçirir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

yüz kizarmasina bitkisel çözüm, yüz kızarmasına doğal çözüm, yüz terlemesi nasıl önlenir, boyun kızarıklığı nasıl geçer, boyun kızarması, yüz kızarıklığı için doğal yöntemler, yüz kızarmasına ne iyi gelir, yuz kızarması nasıl gecer, yüz kızarmasına çözüm, yüz kızarmasına iyi gelen bitkiler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.