Yeni ve Etkili Bir Migren Tedavisi

  • ALTERNATİFTIP
  • Yeni ve Etkili Bir Migren Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 766 kez görüntülendi

Yeni ve Etkili Bir Migren Tedavisi

İnsan nüfusunun büyük bir kısmı başağrılarından şikayetçidir. İstatistiklere göre özellikle kadınlar başağrılarından şikayetçiler. Bu nedenle bilim adamları her yıl pek çok kişinin korkulu rüyası haline gelmiş olan migren ağrılarını azaltmak veya ortadan kaldırmak için yeni ilaç ve tedaviler araştırmaya devam ediyor.

İspanya DAO Yetersizliği Derneği ve Cataluña Hastanesi’nin yaptığı bir çalışmaya göre, migrenlerin nedeni temel olarak bir enzim. Bu, söz konusu hastalığı kalıcı olarak ortadan kaldırmak için, yemeklerden önce alınabilecek doğal bir madde. Eminim ki daha fazlasını öğrenmek istiyorsunuz, o zaman aşağıdaki bilgilere dikkat edin.

Migrenler ve DAO enzimi

migren-histamin

Bu çalışmanın sonuçları, DAO enzimi ve migren arasındaki ilişkiyi anlatmak için en uygun fırsat olan son uluslararası eczacılık kongresinde Barcelona’da açıklandı. Baş araştırmacı Joan Izquierdo Casas’a göre, migren şikayeti olan her hastada bu enzim yetersizdi.  

Bir buçuk yıl süren bu çalışma, çeşitli organizasyonların desteği ve, kronik ve şiddetli migren ağrılarından şikayetçi 100’ün üzerinde hastanın katılımı ile gerçekleşti. Hastalar ayda 9 ila14 atak geçiriyorlardı ve migren ağrısı çekenlerin %81’i kadın, %19’u erkekti.

Çalışmanın başarılı olması için çift-kör denen bir teknik kullandılar; çift kör çalışmada hangi gruba enzim, hangi gruba plasebo verildiğini hastalar da doktorlar da bilmiyordu. Bu sayede şüpheleri ortadan kaldıran sonuçlar elde edildi; ve daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi migrenin DAO enzimi eksikliği ile alakalı olduğu kanıtlandı. Ayrıca bu enzim yetersizliği durumu ebeveynden çocuklara aktarılabiliyor, yani kalıtsal.

DAO enzimi ne işe yarıyor?

Bu enzim, histamin adı verilen bir molekülü parçalamak ve sentezlemekten sorumlu. Histamin pek çok yiyeceğin içerisinde bulunan bir madde ama özellikle narenciyelerde ve süt ürünlerinde daha fazla bulunuyor. Histamin parçalandıktan sonra, idrar ile vücuttan atılıyor. Peki ya migrenden şikayet eden insanlara ne oluyor? Yeterli DAO enzimleri olmadığı için histamin parçalanamıyor ve kan plazmalarında birikmeye başlıyor. Bu da diğer sindirim sorunlarının yanı sıra migrene neden oluyor.

Nasıl tedavi ediyor?

Tedavisi çok basit. Yemeklerden önce bir kapsül DAO enzimi almak yeterli olacaktır. Enzimin yemeklerle birlikte alınması gerekiyor ki, yiyeceklerde bulunan histamini parçalayıp sentezleyebilsin. Ayrıca uzmanlar bu enzimin bağımlılık yapmadığını ve bir yan etkisi bulunmadığını; çünkü enzimin aslında bir gıda olduğunu da belirtiyorlar. DAO aslında sindirimin tamamlanması için gerekli bir öğe, bu kadar basit.

Nasıl işe yarıyor?

Dışarıdan DAO enzimi takviyesi almak; histaminin normalde olacağı gibi, küçük bağırsakta sindirim tamamlandığında vücuttan atılmasını sağlıyor. DAO enzimi takviyesi, vücutta histamin birikmesini ve kana karışıp migren ve diğer sindirim problemlerinin oluşmasını engelliyor.

Nasıl alınmalı?

Yemeklerden 20 dakika veya yarım saat önce, bir miktar su ile bir veya iki kapsül içebilirsiniz. Dozajı her yetişkin için aynı ve ürünün üzerinde yazıyor. Ürünü nereden alabileceğiniz ise yaşadığınız yere göre değişiyor, eczanelerde veya sağlık ürünü satan mağazalarda bulabilirsiniz çünkü DAO enzimi özet olarak sindirime yardımcı, histamini ortadan kaldıran bir gıda takviyesi.

Hakkında bilinmesi gerekenler

  • Laktoz veya glüten içermez
  • Diyabet hastaları kullanabilir
  • Bir ilaç değildir. Yine de, her doğal tedavide uygulamanızı önerdiğimiz gibi; kullanmaya başlamadan önce bir uzmana danışmanız sizin için yararlı olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.