Yaşlanmayı Yavaşlatmanın Doğal Yöntemi

 • ALTERNATİFTIP
 • Yaşlanmayı Yavaşlatmanın Doğal Yöntemi için yorumlar kapalı
 • 685 kez görüntülendi

Yaşlanmayı Yavaşlatmanın Doğal Yöntemi

Bir gün yaşlanmanın işaretlerini kabullenmemiz gerektiği gerçeğine rağmen kadınlar her zaman genç görünmek konusunda çok dikkatli olmuştur. Bunun yanı sıra, kadınlar yıllar geçerken yaşamlarından zevk almak için kritik olduklarına inandıkları sağlıkları ve yaşlanma sürecinin yavaşlatılması konusunda da hep çaba sarfetmişlerdir.

Birçok kadının genç kalma arzusu düşünüldüğünde, yüzümüzü ve vücudumuzu daha iyi bir görünüme kavuşturup genel olarak daha sağlıklı olmamıza yardımcı olan birçok gençleşme tekniği bulunmaktadır. Ancak bu tekniklerin yolu genelde oldukça maliyetli olan prosedür veya tedavilere başvurmaktan geçerken uzun vadede aynı faydaları almaya yardımcı olan doğal alternatifler de mevcuttur.

Gençliğinizi korumanın yolları

Çoğu kadında yaşlanma işaretleri bireyin hayat tarzına bağlı olarak 30-35 yaşları arasında kendini göstermeye başlar. Bu işaretlerden bazılarının tamamen normal olmasına rağmen bazı işaretler birkaç yıl daha ertelenebilir. Neyse ki, bu göstergelerin oluşması zaman aldığından, siz de bu arada kendinizi  daha genç gösterecek ve hissettirecek kilit faktörlere daha iyi odaklanabilirsiniz. 2-kırmızı-şarap

 • Sağlıklı beslenin: Beslenmenin sağlık ve güzellik açısından çok önemli bir rolü vardır. Sağlıklı bir beslenme planının içinde bol miktarda meyve, sebze, tam tahıl, yağsız et ve balık ile omega-3 yağ asitleri bulunur.
 • Uykunuzu alın: Yeterli ölçüde dinlenmek ve kaliteli bir uyku uyumak hem fiziksel hem de duygusal açıdan sağlı olmanın anahtarlarından biridir. Siz uyurken vücudunuz hücrelerinizi yeniler ve günün diğer zamanlarında mümkün olmayan önemli işlevleri yerine getirir.
 • Her gün bir kadeh kırmızı şarap için: Ölçülü olarak kırmızı şarap tüketerek vücudunuza antioksidan, demir, A, C ve B kompleks vitaminleri ile diğer besin maddeleri sağlamış olur ve böylece daha sağlıklı bir  cilde sahip olursunuz.
 • Su alımınızı arttırın: Su içmek sağlıklı bir vücut ve zihnin temelidir. Hücrelerinizin yenilenebilmesi ve sayısız önemli fonksiyonlarını yerine getirebilmeleri için hücrelerinizi susuz bırakmamalısınız.
 • Çok fazla alkol tüketmekten, sigara içmekten kaçının: Bu kötü alışkanlıklar hayatınızdan seneler götürebilir ve gençliğinizi ziyan edebilir. Vücudunuzu gerçekten zehirler ve yaşlanma sürecini hızlandırırlar…Yol açtığı hastalıklar ise cabası.

Bir gençleşme tarifi

3-bal

Gençleşme iksiri olan bu tarif sarımsak ve limonla beraber keten tohumu yağının özelliklerinden faydalanan doğal malzemelerden yapılıyor. Bu tarif kadınlar için hem cilt hem saç sağlığı ve görünümleri açısından inanılmaz faydalar içeren bir tedavi yaratıyor.

Malzemeler

 • 100 ml keten tohumu yağı
 • 2 orta büyüklükte limon
 • 1 büyük diş sarımsak
 • 500 gram bal

Hazırlanışı

 • Sarımsağı soymayın – sarımsakla limonu blendırın içine atın. Bal ve keten tohumu yağını ekleyin ve yumuşak bir kıvama gelene kadar blendırdan geçirin.
 • Bu karışımı buzdolabında saklayın ve her gün üç defa olmak üzere öğünlerinizden yarım saat önce bir yemek kaşığı tüketin.

Bu karışım vücudu nasıl gençleştiriyor?

Keten tohumu yağının içinde cildiniz ve genel sağlığınız için önemli faydalar içeren temel yağ asitleri bulunur. Linoleik asit (omega-6), oleik asit (omega-9) ve palmitik yağ asidinin yanı sıra içinde çok yüksek miktarda omega-3 yağ asidi vardır.

Bu yağ aynı zamanda limonla birleştirilince çok güçlü bir antioksidan olan ve karaciğer ve safra kesesine detoks yapan en büyük bitkisel lignan kaynağıdır. Sağlıklı bir karaciğer genel sağlık ve gençliğin korunmasına eşdeğerdir.

Diğer bir yandan, limonun içinde bağışıklık sistemini ve kan damarlarını güçlendiren  C vitamininden önemli miktarda bulunur. Ek olarak, sarımsak kan dolaşımını temizler, kolesterolle mücadele eder, kalbi korur ve hücresel yenilenmeyi teşvik eden birçok antioksidan sağlar.

Bu basit tedavi sağlığı ve güzelliği teşvik eden temel besin maddeleri yönünden oldukça zengindir. Düzenli tüketimi hastalıkları önlerken bir yandan da cildinize içeriden bakım yapar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.