Uykusuzluğa İyi Gelen Şifalı Otlar

Uykusuzluğa İyi Gelen Şifalı Otlar

Uyku sorunu genel olarak günlük olaylarla birlikte oluşsa bile bu soruna çözüm bitkisel olarak ta yapılmaktadır. Örneğin bazı bitkiler ile günlük olarak çektiğiniz uyku sorunundan kurtulabilmektesiniz. Bitkiler sizin uykunuzun gelmesine yardım ederken, aklınızda da her hangi bir kimyasal karışım olmadığından da soru işareti bırakmamaktadır.

Uyku sorununuza iyi gelen bitkileri şehrinizde bulunan seçkin bitki marketlerinden temin edebilmektesiniz. Temin ettikten sonra aşağıda bazı karışımlardan bahsedeceğiz. Bu karışımlar sayesinde uyku sorunu ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Bu bitkileri bazı doktorlar önerirken bazıları ise ilaç ve psikolojik terapi yöntemini önermektedir.

Uyku sorununa iyi gelen bitkiler şunlardır:

  • Şerbetçi Otu: Bu bitkinin özelliği, sinirlerinizi yatıştırmaktadır. Ayrıca stres azaltan, tansiyonu kontrol altına alan ve ayrıca hazımsızlığı kolaylaştıran bir özelliği vardır. Bu bitki sayesinde uyku sorunu engellenmektedir.
  • Kava Kava Otu: Uyumadan önce alındığında stres ve gerginliğe iyi geldiğiyle bilinen kava kava otu, derin uykuya dalmanıza yardımcı olur.
  • Kedi Otu Kökü: Uykusuzluk problemine karşı en ama en çok önerilen bitki KEDİ OTU KÖKÜ bitkisidir. Uykuya hızlıca dalmanızda ve güzel bir uyku çekmenizde çok büyük yardımcıdır.
  • Çuha Çiçeği: Çok fazla kullanılmasa bile uyku problemlerinde önerilen bitkiler arasında yer alır.
  • Çarkıfelek Çiçeği: Sakinleştirici ve uykuyu getirici bir özelliği bulunan çarkıfelek bitkisi, sıkça önerilen ürünler arasında yer almaktadır.
  • Sarı Kantaron Otu: Uyku problemi ve sinir stres problemi olanlar için önerilmiştir.

Uykusuzluğa iyi gelen harika karışım:

– 1 Yemek kaşığı Şerbetçi Otunun Kozalağı,

– 1 Yemek kaşığı Kedi Otu kökü,

– 1 Yemek kaşığı Papatya Çiçeği

Bir bardak kaynar su ile karıştırılır ve 45 dakika boyunca demlenmektedir. Daha sonra süzüldükten sonra uyku öncesi 1 saat önce alınmalıdır. Böylelikle uykunuza çok büyük destek sağlayacaksınız.

Uyku probleminizi önemseyin! Uyku hayatınızda gerçekten önemli bir yere sahip.

Acil şifalar dileriz. 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz