Turmalin Taşının Özellikleri

Turmalin Taşının Özellikleri

Hem maddi hem de manevi olarak değerli taşlar kategorisine giren turmalin taşının faydalarını ve özellikleri öğrenmek isterseniz buyurun yazımızı okuyun.

Turmalin taşı hakkında yazılan bu yazıyı beğenirseniz paylaşarak veya yorum yaparak bize destek olabilirsiniz.

Turmalin Taşının Özellikleri: Bu Değerli taşın birden fazla çeşidi bulunur. Bilinen renklere göre çeşitleri şöyledir; Kırmızı: rubellite (rubelit), Mavi: indicolite,Yeşil: chromolite, Sarı: Kanarya, Yeşil ve Mavi: paraibadır, Birden fazla renk var ise: Kedi Gözü, Işığa tutulduğunda yeşilden kırmızı oluyor ise: Renk Değiştiren isimleri verilmiştir

Uyumlu Olduğu Burç : Aslan, Terazi, Oğlak, İkizler, Koç, Başak

Rengi : Kırmızı, Mavi, Yeşil, Sarı, Siyah, Bronz, Pembe

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Afganistan, Brezilya, Amerika, İtalya, Rusya, Tanzanya, Madagaskar, Ülkemizde: (Yozgat-Sarıkaya, Aydın-Çine, Çanakkale ve Karadeniz Bölgesi)

Turmalin Taşının Faydaları: Bu değerli ve şifacı taşın faydalarını kısaca açıklamaya çalışalım. Bu taş hem maddi hem de manevi olarak oldukça güçlü taşlar arasında yer alır. O yüzden nadir taşlar arasında yer almaktadır.

– Hormon salgılama sistemini dengeleyici özelliği bulunur,
– Uyku düzenini sağlar,
– Zihni güçlendirir ve arındırır,

– Sezgisel yanınızı güçlendirir yani sezgileriniz oldukça doğru çıkmaya başlayabilir,
– Kişinin kendisi ile barışını sağlar iç dünyanızı kötülüklerden arındırır.
– Hangi renk olursa olsun nazarları sizden uzak tutucu özelliği bulunur.

Bu yazı turmalin taşının faydaları değeri faydası fiyatı anlamı nedir nerede bulunur nereden çıkarılır neye iyi gelir ne renktir çeşitleri renkleri nasıl temizlenir anlaşılır yüzük bileklik kolye tesbih siyah yeşil anlamı erkek kadın hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

turmalin taşı fiyatı, turmalin nedir, turmalin taşı nasıl temizlenir, turmalin taşı nedir, metin2 turmalin ne işe yarar, saglik tasi turmalin, sitrin nasil kullanilir, Turmalin yüzük, turmalin faydasi nedir, turmalin kayacının özellikleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz