Taş Devri Diyeti

Taş Devri Diyeti

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de 2012 yılı içerisinde en çok konuşulan ve en çok uygulanan diyet yöntemlerinden bahsetmiştim. Bu diyet tarifleri sırasıyla Karatay Diyeti, Dukan Diyeti ve Taş Devri Diyeti demiştik. İlk iki diyet tarifini

detaylı bir şekilde anlattık sıra geldi üçüncü diyet listemiz taş devri diyetine.

Geçmişte; çetin yaşam şartları yüzünden insanoğlunun sahip olduğu beslenme alışkanlıklarını, bugün dünyada sürdüren 84 kabile varmış. Uzmanlara göre bu kabilelerin bireyleri bizlerden çok daha inceymiş. Göz ve dişleri mükemmelmiş. Hatta kanser, kalp hastalığı, depresyon, şizofreni, yüksek tansiyon ve felç nedir bilmiyorlarmış. Uzmanlara göre ise işin sırrı binlerce yıl öncesinin mağara adamı diyetinde saklı denilerel lanse edildi taş devri diyeti gündemimize.

İşte Taş Devri diyetinin ana hatları 
* İnsanların genetik yapısı bazı gıdalara hazır ama bazılarını yemek üzere programlanmamış. Örneğin; inek sütü. Buzağılar için ideal ama insan için yeterli yağ (Omega yağları) içermiyor ve beyin gelişimi için yetersiz.

* Kimyasal olan her şey, koruyucu ve raf ömrü uzatıcı maddeler, renk vermek için kullanılan gıda boyaları kesinlikle taş devrinin beslenme programında yok.

* Kafein ise tarihin çok daha ileri çağlarında keşfedilmiş, yine uzak durulacaklar listesinde.

Asla yenmeyecekler
* Tuz ve şeker insanların beslenmesine sonradan eklenen ürünler

* Fasulye cinsleri (kuru, taze hiçbir türü).

* Patates.

* Buğday, arpa, mısır gibi tahıl ürünleri (un ve undan yapılabilen makarna, ekmek gibi tüm ürünler dahil). Toksinleri pişirme yolu ile yok ettiğimiz gerçek ama maalesef hepsini değil. Bir miktar kalarak vücudumuzda birikmeye neden olmaktaymış. Ayrıca yukarıdaki gıdaları yemeyi başaran insanoğlu bir anda aldığı kalori miktarını ikiye katlayarak şişmanlık sorununun yolunu açmış. Karbonhidrat ve glisemik indeksleri çok yüksek. Hem kilomuzun ideal olması hem de toksin almamak için uzak durulması şart gıdalar bunlar.

* Süt ve süt ürünleri.

Yenilecekler: Et, tavuk ve balık, Yumurta, Meyve, Sebze, Çerez çeşitleri (yer fıstığı hariç). Badem, ceviz öneriliyor.* Çilek, böğürtlen ve dut çeşitleri.

Özellikle fazla yenilmesi önerilen ürünler: Kök sebzeleri (havuç, şalgam, yabani havuç, yer elması), Sakatat (özellikle ciğer ve böbrek).

Taş devri diyetini belirli bir süre uygulayarak belirli bir kilo verme aracı olarak görmeyin. Taş devri diyeti beslenme şekil ve özelliklerini ana hatlarıyla değiştiren ve bunun sonucunda sağlıklı bir birey olmayı garanti eden bir diyet yöntemi. Kilo vermek için değil daha sağlıklı olmak için uygulanan bir diyet listesi.

Bu yazı taş devri diyeti kitabı, taş devri diyeti nasıl yapılır, taş devri diyeti nedir, taş devri diyetini uygulayanlar, taş devri diyetiyle zayıflayanlar, taş devri diyetiyle kilo verenler, taş devri diyeti kullanıcı yorumları, taş devri diyeti listesi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

taş devri diyeti ile zayıflayanlar, taş devri diyeti yorumları, taş devri diyeti, taş devri diyeti yapanların yorumları, tas devri diyetiyle zayiflayanlarin yorumlari, kilo verenlerin fotoğrafları, taş diyeti nasıl, kilo verenlerin resmi, kilo verenlerin resim, karatay diyetiyle-kilo-verenler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz