Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir?

Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir?

Günümüzün en çok yaygınlaşan sağlık sorunlarından bir tanesi de eklem ağrılarıdır. Özellikle sırt ağrısı, genç yaşlı demeden herkesi içine çekmiş durumda.

Özellikle bilgisayar başında uzun süre zaman geçirenler, masa başında çalışanlar ve genellikle büyük göğüslü bayanların ortak derdi halini alan sırt ağrılarının bir diğer ve en önemli nedeni ise duruş ve oturuş bozukluğudur. Kambur bir duruşa sahip olanlarda daha fazla gözlemlenen sırt ağrılarına önlem alınmazsa ilerleyen zamanlarda daha fazla can acıtıcı ve içinden çıkılmayan sağlık problemi olma yolunda devam eder.

 

Sırt ağrısına ne iyi gelir

Akut sırt ağrıları

Akut sırt ağrıları, genelde aniden ortaya çıkan ağrılardır. Ağır kaldırma, üşütme, her zaman yapmadığınız ve vücudunuzun alışkın olmadığı hareketleri yapma gibi durumlar akut sırt ağrılarını doğurmaktadır.

İki yada üç günü geçen sırt ağrılarınız varsa, mutlaka bir doktora gidip şikayetlerinizi dile getirmeniz gerekmektedir. Genellikle yatak istirahati ve krem jel gibi kas gevşetici ilaçlardan destek alınarak iyileşme süreciniz tamamlanmaktadır.

Sırt Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kronik sırt ağrınız mevcutsa, uyku pozisyonunuzu düzelterek işe başlayabilirsiniz. Orta sertlikte bir yatakta sırt üstü uzanıp, başınızın ve dizlerinizin altına bir yastık koyup uyumak, bel ve sırt ağrılarınızı azaltacaktır.

Sırtınızın ağrı olan bölgesine 25 dakika kadar sıcak kompres yapmak ağrınızı oldukça azaltacaktır. (Doktorunuzun önerisine göre sıcak-soğuk değişiklik gösterebilir)

Masaj yaptırın ve mutlaka bir fizik tedavi uzmanına görünün.

 

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz