Aslan Pençesinin Faydaları Yararları Zararları

  • ALTERNATİFTIP
  • Aslan Pençesinin Faydaları Yararları Zararları için yorumlar kapalı
  • 697 kez görüntülendi

Aslan Pençesinin Faydaları Yararları Zararları

Özellikle kadınların kullanması gereken bir bitki aslan pençesi. Faydaları ve yararlarını saymakla bitiremeyeceğimiz bu bitki nedir merak edenler için bu yazı.

Aslan Pençesi Bitkisi: Ormanlık ve çayırlık alanlarda yetişen, 50-60 cm kadar boylanabilen, geniş köklü ve dayanıklı, çok yıllık, otsu bir bitkidir. İçerisinde tanen ve uçucu yağlar barındırır.

Aslanpençesinin Faydaları: Özellikle kadınlar üzerinde çok faydalı etkileri olan aslanpençesi, düzensiz adet görenlerde adetleri düzenler ve kolaylaştırır. Menopoz dönemindeki stres, gerginlik ve terlemeyi azaltır. Vücuda kuvvet verir. Ateşi düşürür ve baş ağrısını keser. Anne sütünü arttırır. Pek çok kanser türüne karşı önleyici ve koruyucudur.

Böbreklerin ve prostatın düzenli çalışmasına yardımcı olur. Ağız yaralarında ve boğaz iltihaplarında faydalıdır. Kan durdurucu ve yaraların iyileşmesini hızlandırıcı etkileri de vardır. Saralılara faydalıdır. Uykusuzluk ve sindirim sistemi bozukluklarına iyi gelen aslanpençesi, kan şekerinin yükselmesini önleyici etkisi ile şeker hastaları için de faydalıdır.

Aslan Pençesi Nasıl Kullanılır? Taze yaprakları salatalara katılabileceği gibi yaprakları ve çiçekli sapları kurutulduktan sonra suda kaynatılarak kullanılabilir. Bu su çay olarak içilebileceği gibi boğaz iltihaplarında gargara olarak, akne ve yaraları iyileştirmek için de haricen kompres olarak kullanılır.

Bu yazı  aslan pençesinin diğer adı, aslan pençesinin faydaları yararları, aslanpençesinin zararları yan etkileri, aslanpençesinin kullanımı hazırlanışı, aslan pençesi nedir, ne işe yarar nelere iyi gelir nerede yetişir konusunda yazılmıştır.

aslan pençesinin zararları, aslan pençesinin faydaları, aslan pençesi nin zararlari, aslan pençesinin diğer adı, aslan penesinin zararlar, aslan pençesi zararları, aslan pençesi faydaları ve zararları, aslan pençesinin faydaları ve zararları, Aslan pencesi latinca adi, aslan pencesinin diger adlari

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.