Sigara Dış Görünüşü Nasıl Etkiliyor?

Sigara Dış Görünüşü Nasıl Etkiliyor?

Eğer sigara içiyorsanız, bırakmanız gerektiğini zaten biliyorsunuz demektir. Sigara; hem akciğerleriniz, hem beyniniz, hem kalbiniz hem de cinsel hayatınız için kötüdür. Kısa vadede zararlarını hissetmediğinizden onun size zarar vermediğini düşünürsünüz. Sigaranın sonuçları daha kısa vadeli ve daha belirgin olsa bırakmanız da daha kolay olurdu. Örneğin içtiğiniz her bir sigara yüzünüzde yeni bir sivilce yaratsa onu ne kadar içebilirdiniz? Doğrusu sigara içmek, size bundan çok daha fazla zarar veriyor. Sigara içmenin zararlarını ve sonuçlarını bir kez de bizden dinleyin…

Göz Altı Torbaları

İyi bir gece uykusu uyuyamadığınızda ertesi gün hem gün boyunca sinirli oluyor hem de yorgunluğunuz gözlerinizden ve gözlerinizin altından anlaşılıyor ve siz de bundan nefret ediyorsunuz değil mi? Yapılan çalışmalara göre sigara içen bireyler, sigara içmeyenlere oranla bir gecede 4 kat daha fazla uyanıyor. Bu da, göz altı torbalarının birinci nedeni…

Sedef Hastalığına Neden Oluyor

Sedef hastalığı her ne kadar sigaraya bağlı olarak ortaya çıkan bir hastalık olmasa da, sigara içen kişilerde daha çok görüldüğü bilinen bir gerçek. Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir çalışmaya göre 10 yıl boyunca günde 1 paket sigara içen bireylerde sedef hastalığı riski %25, 20 yıl boyunca sigara içen kişilerde ise risk %60 oranında artıyor.

Dişler Bozuluyor

Sigara içip de harika dişlere sahip olan birini gördünüz mü? Eğer sigara içiyorsanız, harika dişlerle vedalaşın. Bu nedenle sigara içerken, sigara maliyetinin üzerine her 6 ayda bir bir de diş beyazlatma maliyetini ekleyin.

Erken Yaşlandırıyor

Erkekler için de geçerli olsa da, özellikle kadınların en korktuğu şey erken yaşlanmak. Sigara, yaşlanmayı hızlandırıyor. Sigara içen kişiler, içmeyenlere oranla %20 daha hızlı yaşlanıyor.

Tırnaklar Sararıyor

Sigara dumanında bulunan nikotin yalnızca dişlerinize zarar vermiyor, tırnaklarınızın de yapısını bozuyor. Parmak ve tırnakları sarartması ile ünlü olan sigara, zaman içinde tırnaklarınızın sağlığını bozuyor.

Zayıflayan Saçlar

Bozulan diş ve yaşlanan cilt yetmiyormuş gibi saçlar da zaman içinde sigaradan etkileniyor. Sigara içmek, saçlarınızı incitiyor. Uzmanlar, sigara dumanındaki toksik maddelerin saç köklerindeki DNA’lara zarar verdiğini ve saç hücrelerinin yapısını bozduğu yönünde hemfikir. Saçlar, zaman içinde zayıflıyor, daha kolay kırılıyor ve dökülebiliyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz