Sarımsak çayı nasıl yapılır – Sarımsak çayı zayıflatırmı faydaları nelerdir?

  • ALTERNATİFTIP
  • Sarımsak çayı nasıl yapılır – Sarımsak çayı zayıflatırmı faydaları nelerdir? için yorumlar kapalı
  • 978 kez görüntülendi

Sarımsak çayı nasıl yapılır – Sarımsak çayı zayıflatırmı faydaları nelerdir?

Yazılı ve görsel medyada sarımsak çayının zayıflama için kullanımı ve sağlığa faydaları hakkında sürekli bir biçimde yazılar çıkıyor. Hollywood yıldızlarının ve özellikle de dünyaca ünlü sinema sanatçısı Angeline Jolie’nin zayıflamak için sarımsak çayının kilo verdirici ve yağ yakıcı etkisinden faydalandığı haber konusu oluyor. Yerli ünlüler de sarımsakla zayıflama yolunu keşfettiler. Fahriye Evcen, Banu Zorlu, Bengü gibi sarımsak çayı kullanan ünlüler Bizler de sarımsak çayı zayıflatırmı sorusuna yanıt aradık ve sarımsak çayının faydaları olarak sadece kilo vermek amacıyla değil, aynı zamanda kalp, damar, tansiyon, parazit dökmek için ve beyin sağlığına yararları nedeniyle sağlık alanında geniş bir kullanım alanının olduğunu keşfettik. Ayrıca sarımsak çayı nasıl yapılır ve hazırlanır sorularına yanıt olarak ta mucize çay sarımsak çayının yapılışı ve hazırlanışını Dr. Ender Saraç formülüyle sizlerle paylaşıyoruz.

Sarımsak gerçekten mucizevi bir bitkidir. Sarımsağı genelde yemeklerde çeşni katıcı olarak kullanan bir milletiz. Özellikle sarımsaklı yoğurda bayılırız. Ancak sarımsak yağı ve sarımsak çayı gibi sarımsaktan yapılan diğer ürünler de bir diş sarımsağın tüm faydalarını içlerinde taşıyorlar. Özellikle yüksek tansiyon sorunu olanlara günde bir diş sarımsak yemeleri önerilir. Ancak sadece yüksek tansiyona bitkisel çözüm değil, fazla kilolara bitkisel çözüm yolu olan sarımsağı tüketmeliyiz.

Sarımsak çayı koku yaparmı?

Sarımsağı yerken belki de en istenmeyen etkisi keskin kokusudur. Sarımsak ağız kokusuna neden olur ve bunun nedeni sarımsağın içerdiği kükürttür. Ancak sarımsak zayıflatıyor ve bir şekilde sarımsağı zayıflamak için kullanmamız gerekiyor. Buna da çözüm olarak sarımsak çayını öneriyoruz. Sarımsak çayı koku yapmaz ve sizleri sosyal ortamlarda kötü ağız kokusu ile zor durumda bırakmaz.

Dr. Ender Saraç gibi ünlü sağlıklı yaşam ve zayıflama uzmanları zayıflamak için ve yağ yakmak amacıyla sarımsak çayı içilmesini tavsiye ediyorlar. Dr. Ender Saraç’a göre hızlı yağ yakmak için sarımsak zayıflama çayının aç karnına günde 3 kez sabah, öğle ve akşam öğünlerinden 20 dk evvel içilmesi yeterli oluyor.

Sarımsak çayının içerisine zayıflatıcı etkisini artırmak için zencefil, bal, limon suyu gibi doğal malzemeler ilave edilmelidir. Sarımsak çayı elbette tek başına da kilo vermek için kullanılabilir ancak bu malzemeler hem tok tutar hem de termojenik (yağ yakıcı) etkiyi en üst seviyelere taşır.

Sarımsak çayı nasıl yapılır: Sarımsak çayının yapılışı ve tarifi

Gerekli malzemeler:
-1 adet taze zencefil kökü (küçük boy)
– 2 diş sarımsak (havanda ezilecek)
– 2 çay kaşığı süzme bal (çiçek balı)
– 2 çay kaşığı limon suyu
– bir fincan su

Bir fincan suyu alıp bir cezvede kaynatıyoruz ve 5 dk kadar kaynamaya bırakıp ardından yukarıdaki malzemeleri suya atıp 3-4 dk kadar karıştırıyoruz. Daha sonra ocaktan cezveyi çekip çayı ılımaya bırakıyoruz. Ilıyan sarımsak çayını süzüp içiyoruz.

Sarımsak çayı zayıflama kürü ne kadar süre yapılır?

Sarımsak çayı ile zayıflama kürünün özel bir süresi yoktur. Ancak hissedilir düzeyde kilo verebilmeniz için 3 ay kadar uygulamanız yeterlidir. Bu arada öğünlerde aşırı yemeden uzak durun ve haftada 3 gün 1 er saat yürüyüş egzersizleri yapın.

Sarımsak çayının faydaları neler?

-Midede ve bağırsaklarda gaz birikmesine engel olur sindirimi hızlandırır.
– Mide ve bağırsakları çalıştırırken bağırsaklardaki yağı tutar ve vücuttan dışarı atar.
– Kalp krizine bitkisel çözümdür.
– Astım, bronşit gibi solunum yolları enfeksiyonlarının gelişimine engel olur.
– İyi bir antioksidan olarak yaşlanmayı geciktirir kolesterolü azaltır.
– Damar açıcı özelliği vardır. Sigaranın zararlarını en aza indirir.
– Sinüzit hastalığı olanlara şifa verir.
– Vücut direncini çoğaltır.
– Yağ yakar ve zayıflatan bitkiler arasındadır.
– Gribe, soğuk algınlığına doğal çözümler üretir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.