Kilo vermenize yardımcı olan 24 Yeme Alışkanlığı

Kilo vermenize yardımcı olan 24 Yeme Alışkanlığı

Kim güzel ve sağlıklı bir vücuda ihtiyaç duymaz? David, Michelangelo tarafından yontulduğunda, mermer üzerinde yapılan tüm çalışmalar dışarıdan yapıldı ve kısa sürede bir şaheser ve abs yarattı. Fakat bu abseni şekillendirmek söz konusu olduğunda, Michelangelo’nun yaptığından farklı bir şekilde yapılmalı; Onları içeriden yontmak zorundasın.

Yalın ve düz bir göbek elde etmenize yardımcı olabilecek ilk şey, sağlıklı beslenerek diyetinizi doğru yoldan almak, ikincisi ise egzersiz yapmak. Fakat bazen birkaç saat içinde işi çok hızlı bir şekilde bitirmek istiyoruz ve birkaç saat içinde karnınızı düzleştirmek istemeniz durumunda bazı insanlar delirdiğinizi düşünüyor. Bu insanların yanlış olduğunu kanıtlamak ve sizi bu önemli olay için hazırlamanız için, vücudun iç mekanizmasının birkaç saat içinde o düz göbeği alma rüyanızın gerçek olabileceği şekilde eğitilebileceğini gördük. Yapmanız gereken tek şey sizinle paylaşmak üzere olduğumuz bazı püf noktaları takip etmek ve sonra arkanıza yaslanıp sihrin gerçekleşmesine izin vermektir.

Yapmanız gereken tek şey metabolizmanızı yükseltmek ve bir diyet planı izlemektir. 

1. Metabolizma Çayı

Tembel bir sindirim sistemi metabolizmanızın yavaş olduğunu gösterir. Metabolizmanızı kolayca artırmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey her sabah zencefil çayı almak. Sadece sindirim sisteminizin iyileşmesine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda aşırı yiyecek için isteklerinizi de azaltacaktır. 7 günlük düz göbek yarışmasının önemli bir parçası ve her sabah zencefil çayı alarak bir adam 10 kilo verdi. Bu tedaviyi yapmak için, biraz ginger al, ½ çay kaşığı suyla kaynat ve en sevdiğin çay poşeti ile iç.

2. Honeydew, Ananas ve Papayas yiyin

Honeydew kavun, su tutmaya karşı savaşan antioksidandır ve ananas ve papaya, metabolik süreçte yardımcı enzimler içerir. Proteinleri genellikle şişmeye neden olan mikro elementlere parçalayabilirler.

3. Dişeti Kaçının

Bubblegum, yüzünüzü tamamen şekillendirmek ve her zaman hayalini kurduğunuz yüz kesimlerini elde etmek için bir hile olarak kabul edilir, ancak size bir sakızın göbek yağınıza ilave edip daha fazlasını elde edebileceğinizi bildirmek istiyoruz. , daha büyük. Bu tatlı aromalı sakızlar, o tatlı tadı vermek ve karnınızın havaya uçmasına neden olabilecek kadar büyük miktarda şeker içerir.

Sakız çiğnerken, istemeden çok fazla hava yutarsınız ve bu da karnınızın şişman görünmesine neden olur. Eğer büyük bir sakız bağımlısıysanız ve buna izin veremiyorsanız, Glee sakızı gibi bazı organik sakızları deneyebilirsiniz. Bu organik sakızlarda bulunan şeker miktarı, normal tatlı sakızlara göre oldukça düşüktür ve organik sakızların kullanılması karnınızın şişmesini önleyebilir.

4. Muz yiyin

Bir muzdaki potasyum miktarı, birkaç saat içinde o karın yağından kurtulmanıza yardımcı olabilir. Muz içindeki potasyum vücudunuzdaki sıvıyı dengeleyerek göbeğinizi düzleştirir. Bu muzun eklenmesi vücudunuza 20 farklı şekilde yardımcı olabilir!

5. Bazı Sebzelerin Korunması

Sebzelerin oldukça sağlıklı olduğu bilinmektedir. Peki ya size protein hazinelerinin bile bazen yağlanabileceğini söylersek? Bazı sebzeler, karnınıza yapışıp, içerdiği yağ miktarını artırabilen bazı elementler içerir.

Bu karnı çok kısa sürede şekillendirmeyi bırakmaktan kaçınmanız gereken bir sebzeler listesi topladık. Listede beyaz soğan, enginar, mısır, brokoli, karnabahar, lahana, çiğ ıspanak ve düğme mantarı var.

6. Protein Çubukları kaçının

Protein çubukları soya fasulyesinden ekstrakte edilmiş proteinleri içerebilir. Bu proteinler ayrıca karnınızın gaz nedeniyle şişmesine ve gerçekte olduğundan daha şişman görünmesine neden olabilir.

Soya fasulyesi, bütün fasulye gibi, midemizin enzimlerinin parçalayamayacağı oligosakaritler ve şeker molekülleri içerir. Midede sindirilmemiş bir halde olmak, göbek yağınızı gaza neden olarak almaya başlar. Böylece günlük protein çubuklarınızda bulunan bu proteinlerden kaçınarak kısa sürede karnınızı düzleştirebilirsiniz.

7. Kişniş Alın

Kişniş, sindirim sisteminizin daha iyi bir metabolizma ile sonuçlanmasını ve daha hızlı hale getirmesini sağlamaya yardımcı olabilecek yağ karışımlarını (özellikle linalool ve geranil asetat) içerir.

Kişniş, karnınızı düzleştirmenize yardımcı olabilecek en iyi yiyeceklerden biridir. Midenizdeki süreci hızlandırarak ve her türlü besi proteinini ortadan kaldırarak karnınızın şişmesine izin vermez.

8. Bitter Çikolata Yardımcı Olabilir

Çikolatanın düz bir karın almanıza yardımcı olabileceğini kim bilebilirdi. Dalga geçmiyoruz. Aslında, karnınızın aşırı kütlesini azaltmanıza yardımcı olabilir. Bitter çikolata% 70’den fazla kakao içerir. Kakao midenize ulaştığında, karnınızın şişmesini önleyen enzimleri arttırır.

9. Küçük Yemekler Var

Günde her 3-4 saatte bir protein ve lif içeren küçük öğünler almak metabolizmanızın hızla gelişmesine ve çalışmasına yardımcı olabilir. Bu, daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacak ve hayal bile edemediğiniz birçok şekilde size yardımcı olacaktır. Ve kim gün boyunca çok sayıda küçük öğün yemek ister?

Kahvaltıyı atlamak düz bir karın almanıza yardımcı olamaz. En fazla protein içeren yemeklerden biridir. Bu küçük atıştırmalıklar tercihiniz olabilir. Yapmanız gereken tek şey, güzel ve sağlıklı bir atıştırma takvimi yapmak. Bu atıştırmalıklar meyveler, yoğurt ve hatta fıstık ezmesi içerebilir!

10. Yavaş Yavaş Yemeye çalışın

Herkes yemeğe bayılır ve aç olduğunuzda, sanki yaşlardan acıkmış gibi yiyeceğe saldırırsınız. Hızlı yiyecek yemeye başladığınızda, ayrıca büyük miktarda havayı yutar ve karnınıza aktarırsınız. Bu, fazla yemek yemeseniz bile karnınızın bir balon gibi görünmesini sağlar. Yemeğinizi kapalı bir ağızla yavaşça yemek, bunun tersi olabilir

11. limon suyu için mutlu saatler içki takas

Basit su kullanımı da bir kişinin vücudunda şişmanlığa neden olabileceği düşünüldüğü için iyi bir yaklaşım değildir. Suyu değiştiren en iyi şey limon suyudur, limon suyunu kullanmaya çalışın çünkü yağlanmayacak veya vücudunuzu şişkinleştirmeyecektir.

Suyunuza limon ilave etmek, sindirim sürecini artıracak ve yemeğiniz mideniz tarafından kolayca ve hızla sindirilecektir.

12. Çörekleri atla

Saman kullanırken, yemekle birlikte ekstra hava da midenize girer ve bu iyi bir şey değildir. Bunun nedeni, bu ekstra havanın karnınızın ciddi şekilde şişmesine ve vücudunuzda yağ, nefes alma sorunları ve benzeri şeyler gibi ciddi sorunlara neden olmasıdır.

Bu tür sorunları önlemek için; yemekte payet kullanmamaya çalışın ve yemek yemek için ellerinizi veya kaşığınızı kullanın.

13. Cidden, Sadece İçme Suyu veya Çay

Şimdi bir gün insanlar normal sudan daha iyi alkolsüz içecekler ve kahve kullanıyorlar ki bu iyi bir şey değil. Alkolsüz içecekler ve kahve olarak vücudunuzda şişkinliğe neden olabilir ve vücudunuzu ciddi şekilde etkileyebilir. Şu an için, bu şeyler yemeğinizi sindirebilir, ancak bir süre sonra vücudunuzu etkilemeye başlar ve vücudun kolesterolünü kontrol etmeye yardımcı olan hücreleri etkileyebilir.

Meşrubat veya kahve yerine su veya çay içmeniz şiddetle tavsiye edilir.

14. Elyaf Bul; Beyaz un kaybetmek

Günümüzde insanlar beyaz undan oluşan yiyeceklere doğru ilerliyorlar, ancak bu yiyeceklerle ilgili sorun, bu yiyeceklerin içinde düşük miktarda lif bulunması. Çok miktarda lif gerekir ve bu sadece meyve, sebze, et vb. Gibi katı yiyeceklerde bulunur.

15. yağlı hiçbir şey yemeyin

Yağlı şeyler de şişmanlık ve şişkinlik nedenidir. Asıl mesele yağlı ve yağlı şeylerdir, insan vücudundaki kolesterol seviyesini arttırır, bu da vücuttaki hücrelerin boyutunu arttırır. Boyut arttığında vücutta şişmanlığa neden olur, bu iyi bir yaklaşım değildir.

Yağlı şeyler kullanmaktan kaçının ve bir insanın kolesterol seviyesini kontrol etmek için en iyi kaynak olan haşlanmış şeyler kullanmaya çalışın.

16. Herhangi Bir Alkolde Tutun

Alkol, özellikle şişman insanlar için, insan vücudu için en tehlikeli şey olarak kabul edilir. Bu alkolle birlikte kalp problemi, şeker, şişmanlık, nefes alma sorunu gibi ciddi hastalıklara neden olduğu için bir insanın sindirim sistemine doğrudan zarar verir ve ayrıca bakterinin insanın bağırsağında mevcut olması sorununa neden olabilir.

Eğer bir bağımlıysanız ve doğru şekilde bırakamıyorsanız, o zaman sadece bir bardak alkol kullanmanız veya tam porsiyonunuz varsa, etkisini azaltmak için bir porsiyon su kullanmanız önerilir.

17. yürüyüşe çıkmak

Akşam yemeğinden sonra dinlenmek yerine, 15 dakikalık bir akşam yürüyüşüne dışarı çıkın – okşayarak desteklenir ve şişirilirken tekrar hareket etmenin harika bir yoludur. Ayrıca, sık sık tıkanma durumunda, günlük normalin bir bölümünü gezintiye çıkarmayı düşün. Dahası, etrafta püskürme eğiliminde olmanız durumunda, iyileştirme dinlenme belirtilerinin nasıl gösterileceğine ilişkin bu ipuçlarına bakın.

18. zencefil çayı üzerinde yudum

Düzenli olarak sıcak tutulma, süt ürünleri ve sentetik katma maddeler tarafından meydana getirilen tahriş, şişmiş karnınız için hatalı olabilir. Genel olarak mide eziyetini basitleştirmek için kullanılan zencefil, çeşitli incelemelere göre, vücutta tahrişe neden olan şişkinliği artıran bazı nitelikleri ve kimyasalları engeller.

Normalde tarçın, kakule, karanfil ve zencefil karışımı kullanılarak üretilen kai çayının özüne yaslanmanız durumunda, aynı şekilde tuzağı yapın – ancak daha az güçlü olabilir. Zencefil ya da chai hayranı değil mi? İnanılmaz şişkinlik kürleri yapan birçok farklı çay var.

19. Diyetinizden Alınan Süt Ürünlerini Kesip

Süt ürünleri, doğal yağ asitlerinin kaynağıdır ve vücutta şişmanlığa neden olabilir. Bu tür ürünler vücuda zarar verebilir, çünkü çoğu durumda, yaşlandıkça antikorlar ne kadar az ürettiyseniz ve bağışıklık sistemi de doğal bir sindirim enzimi laktazı üretimi gibi ilgili enzimlerin üretimini azaltır.

Süt ürünleri tüketimi artarsa ​​ve çok sık kullanılırsa, kişi kesinlikle fazla miktarda yağ asidi tüketir. Yağ asitlerinin dökülmesini önlemek ve kilonuzdaki artışı önlemek için, alımlarını birkaç gün boyunca en aza indirin ve vücudunuzun kademeli olarak nasıl yeniden şekillenmeye başladığını görün.

20. Sindirim Sisteminize Bakteri Eklemek

Çeşitli araştırmacılar, şişman insanların sindirim sisteminde çoğaldığını ve güçlendiğini daha fazla “zararlı” bakteri oranının daha yüksek olduğunu kanıtlamıştır. Bu tür bakteriler, yağ asitlerinin insan vücudunda depolanmasına yardımcı olan etken madde olarak görev yapar.

Onları uzak tutmak için, vücuttaki sağlıklı bakterilerin beslenmesini destekleyen sağlıklı öğün eklenmelidir. Bu bakımdan Kefir, kombucha ve kemik suyu doğada probiyotik olan zengin gıdaların örnekleridir. Metabolizmaya yardımcı olarak kilo vermenize yardımcı olurlar. Bu probiyotik sağlıklı gıda maddelerinin 2-3 porsiyonunu besin planınıza haftalık olarak ekleyin.

21. Akşam yemeğini erken yiyin

Vücut yağlarını azaltmak için birçok insan açlık taktiğine gider. Oruç yağ asitlerini vücuttan kesmek için hızlı bir aktif mekanizma olarak kabul edilir. Birçok ünlülerin sırrı bu. Ancak sıradan insanlar bu tür uygulamaları daha uzun süre devam ettiremezler; bu nedenle modern insanlar için tam olarak çekici bir olasılık değil. Ama işte alternatif bir sır: bu erken bir akşam yemeği yiyor. Vücudunuz aslında her gece uyur, siz uyurken – bu yüzden günün ilk öğünü “kahvaltı” olarak adlandırırız.

Oruç süresinin uzamasını ne kadar uzun süre uzatırsanız, sindirim çok fazla iş gerektirdiğinden vücudunuzun daha fazla kalması gereken süre içerisinde o kadar az kalori alırsınız. Geceleri akşam 7 veya akşam 8’de yemek alımını durdurun ve kahvaltıyı güne biraz daha geciktirin.

İki öğün arasında en az 12 saatin olduğundan emin olun. Bu, sindirim sisteminize çabuk iyileşmek ve karnınızı söndürmek için bir mola verir.

22. Protein ile orucunuzu kırın

Sindiriminizi uyandırdıktan sonra, yemeğinize protein alımı ile başlayın. Yüksek protein başlangıcı, hızlı bir destek için şeker, kafein veya karbonhidrat yüküne ulaşmamızı sağlayan, sabahın ortasındaki veya öğleden sonra erken saatlerde meydana gelen enerji çarpmalarını önler.

Bir sabah protein sallamak veya güler yüzlü veya yumurta ve fındık ezmesi waffle bir kahvaltı ekleyin. Amaç, evden önce en az 15 gram protein yüklemeden ayrılmayın.

23. Epsom Tuzunda Banyo

Kim bir süre bir küvette rahatlamaktan hoşlanmaz? Aynı zamanda dinlenirken karnınızı düz alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, banyo suyunuza biraz Epsom tuzu eklemek ve sihrin başlamasını sağlamak.

Epsom tuzu vücudunuzdan aşırı miktarda su çekerek karnınızın düz görünmesini sağlar, ancak çok fazla Epsom tuzu kullanmak vücudunuzu kurutur, bu nedenle haftada yalnızca bir kez böyle bir banyo yapmanız tavsiye edilir.

24. Karahindiba Yeşilleri yiyin

Karahindiba yeşillikleri, “düz karın odaklı haftalar” hissettiğinizde harikadır. Vücuttaki hacimli su içeriğini ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir ve idrarda yağ asitlerinin çoğunu serbest bırakır.

Bu yazıda, karnınızın boyutunu azaltmak için 24 heyecan verici ve akıllara durgunluk veren bir ipucu buldunuz. Bu ipuçlarının ve püf noktalarının işe yarayacağını düşünüyorsanız, evet, bunlar kesinlikle karnınızı korumak için çok yardımcı olacaktır, bunun nedeni, bu ipuçlarının bir insan vücudunda şişmanlık ve şişkinliğe neden olan şeyler hakkında yapılan uygun bir araştırmadan sonra yapılmasıdır.

Şişmanlığa neden olan şeyler uygunsuz uyku, sizin için çok fazla stres, yemekle ilgili dikkatsizlik, sizin için uygun olmayan bir egzersiz rutinidir. Bunlar vücudunuzda şişkinliğe ve şişkinliğe neden olan şeyler. Karnınızın boyutunu küçültmek için bütün gün uygun uyumaya çalışır çünkü bu vücudunuzun dokularını gevşetir ve sindirim sürecini arttırır. Daha az uyku, gözlerde ve baş ağrısında sıkışmaya neden olan kaygı ve depresyona neden olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz