Romatizma Ağrıları için Bitkisel Kür

  • ALTERNATİFTIP
  • Romatizma Ağrıları için Bitkisel Kür için yorumlar kapalı
  • 772 kez görüntülendi

Romatizma Ağrıları için Bitkisel Kür

Özellikle belli bir yaşı geçen neredeyse bütün vatandaşlarımızda rastlanan bir hastalıktan bahsetmek istiyorum bugün. Sorunun adı romatizma, peki çözüm ne?

Romatizmaya ne iyi gelir nasıl geçer sorununu yaşayan eminim çok arkadaş var aramızda. Aslında romatizmaya yakalanmamak ya da romatizmadan en az etkilenmek bazı alışkanlıkları tamamen hayatın bir parçası haline getirmekle ilgili. Özellikle fitness yaparak ve sağlıklı beslenerek romatizmadan uzak kalabilirsiniz.

Hadi bunu başaramadık diyelim işte o zaman romatizma ile yaşamayı öğrenmek gerekir. Peki romatizması olan arkadaşlarımız ne yaparak ya da hangi doktora giderek tedavilerini en iyi ve hızlı şekilde başarıya ulaştırabilir?

İşte bu yazımızda romatizma hastalığına bitkisel ve doğal çözüm yolları ışığı altında mercek tutacağız. Dilerseniz ilk önce romatizmaya iyi gelen bitkisel kür ile başlayalım.

Romatizmaya Bitkisel Çözüm: İbrahim Saraçoğlu romatizma ağrılarına karşı kereviz kürünü tavsiye ediyor.

Tarifi: Haftada 2-3 kere birer porsiyon dilimlenmiş kerevizi yarım litre su ile ağzı kapalı şekilde 6 dakika kısık ateşte haşlayın.

Haşladığınız suyu ikiye bölerek öğle ve akşam yemeklerinden bir saat önce yada yemeklerden 2 saat sonra için. Bir hafta sonra ağrılarınızın azaldığını göreceksiniz

Haşlama suyuna tuz yada sıvı yağ yada başka herhangi bir şey koymayın. Bu kürü en fazla 3 hafta uygulayın. İlerleyen günlerde ağrılar tekrar ettiği zaman 1 haftalık kür uygulamak yeterli olacaktır.

Dikkat: Kereviz tansiyon yükseltir. Yüksek tansiyon hastaları kereviz kürünü kullanamaz.

Romatizmaya iyi Gelen Yiyecekler: Romatizma için en sık kullanılan yiyecekler olarak yumurta ve balık başı çeker.

Yumurta: Sağlıklı doku, kemik ve eklemler için sülfür gerekir ve sülfür yumurtada bol miktarda bulunur. Aynı zamanda B vitamini bakımından zengin olan yumurta kas dokusunun ve eklem dokusunun gelişmesine katkıda bulunarak romatizma ağrılarının önüne geçer.

Balık: Balık, özellikle somon, ton gibi soğuk su balıkları bol miktarda omega yağ asidi içerir ve omega 3 yağ asitlerinin iltihaplı hastalıklara iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Haftada en az 3 öğün balık tüketerek romatizma ağrılarını azaltabilir ve eklemleri etkileyen iltihabın yayılmasını yavaşlatabilirsiniz.

Romatizmaya iyi Gelen Bitkiler: Hodan otu, frenk üzümü, nar özü ve keten tohumunun romatizma için nasıl kullanılacağını anlatmak istiyorum. Hem şifalı bitkileri hem de otları bu bölümde sıralamak istiyorum.

Nar Özü: Son bir kaç yılda nar özünün romatizma üzerine etkileri alanında yapılan hayvanlar üzerindeki araştırmalar, nar özünün kemik ve kıkırdaklarda oluşan iltihaplanmayı azalttığı yönünde sonuçlara ortaya çıkmıştır. Düzenli olarak nar suyu ya da nar özü tüketmek romatizma ağrılarının ve şişliklerin azaltılmasına yardımcı olur.

Keten Tohumu: Balıkta olduğu gibi keten tohumu da yüksek oranda omega 3, omega 6 yağ asidi içerir. Günlük olarak tüketilen keten tohumu eklem ağrılarını hafifletirken eklem sertleşmesini azaltıcı etkiye sahiptir. Keten tohumu içerisinde bulunan lif bazı ilaçların emilimini azaltır.

 Yukarıda sayılan yiyecekler ve bitkilere ek olarak romatizma tedavisine destek olması amacıyla, haftada en az 5 gün, 30 dakika kadar yapılacak egzersizler eklemleri çalıştırarak güçlendirir ve esnekliğini arttırır. Özellikle yürüyüş ve esneme hareketleri çok faydalı olacaktır.

romatizma-nasil-gecer

Bu yazı romatizmaya iyi gelen yiyecekler bitkiler kremler hareketler doğal şifalı taşlar çaylar bitkisel doğal kesin çare çözüm hangi doktor branş bakar romatizma ağrıları nasıl azaltılır belli olur bir hastalıktır tedavi edilir geçer önlenir romatizmaya ne iyi gelir nedir için konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebelikte romatizma ağrıları, romatizma ağrıları için kür, ketentohumu yagi romatizma agrilari, romatizmaya karsi sifali bitkiler, romatizma ağrıları, romatizma ağrısı için bitkisel kür, romatızma agrıları gun icinde azalırmı, romatimaya iyi gelen besinler, romatizma hastaliklarinda bitkisel kür nelerdir, ROMATİZMA İÇİN BİTKİSEL KÜR

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.