Rahim Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

  • HASTALIKLAR
  • Rahim Kanseri Belirtileri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 945 kez görüntülendi

Rahim Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Rahim iç tabakasında meydana gelen bir kanser türü olan rahim kanseri, kadınlarda en sık görülen kanser türleri arasındadır.

Rahim Kanseri Nedenleri: Kesin nedenleri bilinmemekle birlikte şeker hastalığı (diyabet), şişmanlık, kısırlık ya da az ve geç doğum yapmak, östrojen tedavisi, bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi etkenler rahim kanseri riskini arttırmaktadır.

Rahim Kanseri Belirtileri: Erken belirti veren bir kanser türü olan rahim kanserinin başlıca belirtileri özellikle de menopoz öncesinde ya da menopoz döneminde görülen anormal ve düzensiz kanamalardır. Ağrı ender görülmekle birlikte, rahim de ağrı olması durumunda ciddiye alınmalı ve tetkik ettirilmelidir.

Rahim Kanseri Tedavisi: Rahim Kanseri erken belirti veren bir hastalık olduğu için hastalık ilerlemeden tedaviye başlanma oranı yüksektir. Hastalığın ilk dönemlerinde kanserli dokunun cerrahi müdahale ile yerinden alınması yeterli olabilmektedir. Kanser ilerlemiş ise cerrahi müdahalenin yanı sıra kemoterapi, radyoterapi ve hormon tedavisi gibi ek tedaviler de uygulamak gerekebilir.

Rahim Kanserinden Korunmak için Hormon ve östrojen kullanımının dikkatli yapılması, aşırı kilolardan uzak durmak, diğer rahim hastalıklarından korunmak, sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen gösterip düzenli spor yapmak faydalıdır.

Rahim kanseri hakkında yazılan bu makale sizin için yeterli değilse, sitemize yüklediğimiz videoyu izlemenizi öneririz.

Bu yazı rahim kanseri nedir, rahim kanseri hastalığı, rahim kanseri tedavisi, rahim kanseri belirtileri, rahim kanseri nedenleri, rahim kanseri sebepleri, rahim kanseri nasıl bulaşır, rahim kanseri nasıl geçer, rahim kanserine ne iyi gelir, rahim kanseri tedavisi, bitkisel rahim kanseri tedavisi, rahim kanseri için şifalı bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

rahım kanserı, rahim kanseri belirtileri, rahim kanserine ne iyi gelir, rahımkanserı, Rahim Kanseri Belirtileri Ve Nedenleri, Rahımkanserıbelırtılerı, rahim kanserine neiyi gelir, rahim kanseri kötü huylusu, rahım hastalygy, temre nasıl olur

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.