Propolis Damlası Nasıl Kullanılır ?

Propolis Damlası Nasıl Kullanılır ?

Propolis damlası artık firmalar tarafından özel olarak üretilirler. Propolis damlası propolisin kullanımına uygun olarak kullanılır.

Propolis Damlası Nasıl Kullanılır ?

Propolis damlasının belirli kullanım şekilleri vardır. Kullanan kişinin yaşına uygun olarak kullanılmasında fayda vardır. Bu kullanım yetişkinlerde günde 2 kez ve toplam 40 damlayı geçmeyecek şekilde olmalı, 2-7 yaş arası çocuklarda günde 3 kez ve günde 20 damlayı geçmeyecek şekilde kullanılmalıdır. Ürünü bal, pekmez, muhallebi gibi ürünlerle beraber kullanabilirsiniz. Dahili kullanım için uygundur. Mutlaka bu ürünün kullanım dozajını iyi ayarlamanızda fayda var. Çünkü bu damla normal kullanıldığı  sürece propolisin tüm faydasını görmenizde etlkili olacaktır. Fakat fazlasını aldığınız taktirde yan etkisi  oluşabilir. Bu arada propolis damlasının bir ilaç olmadığını da unutmayın.

propolis damlası

Propolis damlası da diğer propolis ürünleriyle aynı etki yapısına sahiptir. Yani aynı sağlık sorunları için kullanabilirsiniz. Yorgunluk, uykusuzluk, bağışıklık sistemini güçlendirme, sinir sistemini tetikleyerek bazı hastalıkların iyileşmesi, zihin güçlenmesi gibi bazı etkilere sahip olduğu aynı zamanda  fiziksel aktiviteye de olanak sağladığı görülmüştür. Fakat dediğimiz gibi dozajında kullanılmalı ve aşırıya kaçılmamalıdır. Antibiyotik etkisi vardır. Ülser ve şeker denetimine de faydası vardır.  Ayrıca propolisin kanser tedavisine etkisi de hala araştırma konusudur. Propolis arılar tarafından arı kovanlarını korumak amacıyla üretilir ve kanserde de alınan ilaçların etkisini arttırarak kanser hücrelerini gerilettiği düşünülüyor.

Propolis hakkında ayrıntılı bilgi için propolis nedir başlıklı yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Propolis Damla dedi ki:

    Corona vs gibi solunum yollu bulaşan gribal virüslerin kol gezdiği bu son zamanlarda vücut direncini artıracak doğal ürünlerin kullanılması gerek. Bunların kullanılması vücut direncini artırıp ve bağışıklığa katkı sağlayacağından dolayı mutlaka olumlu katkı sağlayacaktır. Propolis damla ürünü ayrıca sizin de bahsettiğiniz zihni güçlendirme gibi diğer faydalı etkilere de sahip.
    Ben bir arkadaşımdan biliyorum.. Hastaneden çıkmayan yeğenleri vardı, resmen o sene propolis kullandılar ve hastaneye o sene (grip ile ilgili) veda ettiler. Çok şaşırtıcı!

Yorum Yaz