Primobolan Nedir Yan Etkileri Nelerdir ?

Primobolan Nedir Yan Etkileri Nelerdir ?

Etkin maddesi, metenolon enantat olan primobolan, vücudun protein yapımının kolay ve doğal bir yoldan yükseltilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Etkili içeriği sayesinde hızlı bir biçimde etki eden promobolan, bu sayede uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilmektedir. Daha çok ileri yaş grubunda yer alan bireyler tarafından kullanılan primobolan, çeşitli nedenlere bağlı olarak eksilen protein düzeyinin arttırdığı gibi, ayrıca çeşitli nedenler sonucunda meydana gelen iştahsızlık rahatsızlığının giderilmesinde de oldukça etkilidir. Vücut oranından daha düşük kilo oranına sahip olanlar tarafından da güvenle kullanılan primobolan, bu sayede düşük kiloların normale ulaşması açısından da kullanılmaktadır.

Primobolan Kullanıldığı Alanlar İse Şunlardır;

  • İleri yaş grubundaki bireylerde meydana gelen protein eksikliğinin giderilmesinde
  • Nekahat süreci, meme ve genital bölgede meydana gelen kanser vakalarında
  • Çeşitli nedenler sonucunda meydana gelen kan hücresi bozukluklarında
  • Vücut erimesine neden olan sağlık problemlerinde
  • Kemik hastalıklarında
  • Çeşitli nedenlere bağlı olarak aşırı kilo kaybı probleminde
  • Kortikoid tedavisinde
  • Işın tedavisinde
  • Karaciğer rahatsızlıklarında gibi birçok farklı türden sağlık sorunları tedavisinde primobolan kullanılmaktadır.

Primobolan Hangi Amaçlar İçin Kullanılması Söz Konusu Olmamaktadır?

Uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere, primobolan, yukarıdaki sağlık sorunlarına maruz kalmayan sağlıklı bireylerin kas gelişimi açısından veya fiziksel gücün arttırılması açısından primobolan kullanması söz konusu olmadığı gibi, bu durumda kullanılması halinde ilacın bazı yan etkiler göstermesi söz konusu olabilmektedir.

Primobolan Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Olası yan etkilerinin bulunması sebebiyle, primobolan mutlaka uzman tarafından belirtildiği şekilde kullanılmalıdır. İlacın uzman tavsiyesi dışında kullanılması durumunda, karın bölgesinde ağrı meydana gelmesine, nefes alış verişinde güçlük çekilmesine, kurdeşen problemine, yüz, dudak, dil ve boğaz bölgesinde hafif düzeyli şişlik oluşmasına, solunum güçlüğü meydana gelmesine, öksürük oluşmasına, ses tonunda değişim meydana gelmesine, akne problemine ve adet dönemi gecikmesine neden olabilmektedir.

Primobolan Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Olası yan etkilerin söz konusu olması sebebiyle, primobolan kullanımında mutlaka doktor tavsiyesi dahilinde ilacın kullanılması, ilacın çocukların ulaşamayacağı ortamda saklanması ve serin bir ortam içerisinde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, primobolan kullanımında yüksek tansiyon hastalığına, diyabet hastalığına, yüksek kolesterol hastalığına gibi bazı kronik sağlık sorunlarına sahip olunması durumunda, ilk olarak ilgili doktora mevcut rahatsızlık hakkında bilgi sunulmalı ve doktorun onay sunması durumunda, primobolan kullanılması gerekmektedir. Primobolan kullanmadan önce, ilaç kutusu içerisinde yer alan kullanım talimatı belgesinin okunması ve anlaşılmayan kısımlar hakkında ilgili eczaneden bilgi alınmalıdır.

Primobolan 2018 Yılı İtibariyle Satış Fiyatı

Eczaneler üzerinden reçeteli olarak satışa sunulan primobolan, Katma Değer Vergisi de dahil olmak üzere 23.50 tl üzerinden satışa sunulmaktadır. Doktorunuza başvuruda bulunarak, doktorunuzun uygun görmesi durumunda, eczanenizden kredi kartınız ile veya nakit olarak primobolan satın alarak güvenle kullanabilmektesiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz