Plastik Cerrahi (Ameliyatı) Yüz Estetiği

  • PLASTİK CERRAHİ
  • Plastik Cerrahi (Ameliyatı) Yüz Estetiği için yorumlar kapalı
  • 1.194 kez görüntülendi

Plastik Cerrahi (Ameliyatı) Yüz Estetiği

Plastik Cerrahi (Ameliyatı) Yüz Estetiği

Plastik Cerrahi (Ameliyatı) Yüz Estetiği , yüz gitgide yaşlanır. Kural olarak, yüze kişilik kazandıran çizgiler 30 yaşında belirir. 35-40 yaşlarında gözlerin yakınında kas çizgi­leri görülür. Ondan sonra da, dokuların devamlı yozlaşması yüzün­den çizgiler, kırışıklar, boyunda hatlar, kıvrımlar, cepler belirir.

Yüzü germe işleminin amacı adından anlaşılır. Bu ameliyatın amacı sarkan yerleri germek, aynı zamanda gözlerin, ağzın çevre­sinde, alında yoğunlaşan çizgileri düzeltmektir. Yaşlı ciltte deriyi destekleyen küçük yağ yastıklarının ortadan kaybolması da kırı­şıkları artırır. Kıvrımların çoğuna da bu durum yol açar. Tam bir germe ameliyatında, gerekirse boyun cildi düzeltilir. Gerdanın ge­rilmesi de gerekebilir.

Yüzü iyi bir şekilde germek için cildin altındaki kas dokusu üzerinde de çalışmak şarttır. Bu ameliyatta cilt alttan bir hayli kesilir Kaslar da çekişlerinin azaltılması için, yeniden bağlanır. İşin sırrı hangi kasların çahşmasının sona erdirileceğine, hafifletile­ceğine dayanır. Ne yazık ki bu yüz germe, çok uzun süre dayanmasını sağlamakla beraber, çehredeki ifadeyi de silebilir. Onun için insan sonunda pek genç durabilir ama yüzü ifadesiz olur.

Çoğu zaman kulağın önündeki normal kıvrıma bir kesik yapılır Bu, kulak memesinin altından dolaşır, kulağın arkasından yükselerek eğrilemesine saçların arasına girer. Bazı operatörler kesikle­rin hepsini saçların arasına, kulağın arkasına açmayı tercih ederler. Gerçekten, iyi bir germe bu şekilde yapılır. Bazı operatörler saçları tıraş bile etmezler; sadece ayırıverirler. İyileşmenin ilk zamanlarında bile görülen tek yara saçın önündekidir. Bunun da bir kaç ay içinde iyice görünmez hale girmesi gerekir. Ameliyat için lokal aneztezi yapılır. Ameliyat 3-4 saat sürer. Bazı operatörler yüzü kesimlere ayırmayı, sırayla tek tek bu kesimler üzerinde ça­lışmayı tercih ederler.

Dikişler 5-7 gün sonra alınır. Tam iyileşme için 5 gün daha geç­mesi gerekir. Başlangıçta biraz şişme olabilir. Hasta bir-iki hafta sonra makyaj yaparak rahatça sokağa çıkabilecek bir hal alır. Bazan şişlik, çürükler bir süre daha kalabilir. Bu, cildin kimyasına bağlıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.