Plastik Cerrahi (Ameliyatı) Burun Estetiği

Plastik Cerrahi (Ameliyatı) Burun Estetiği

Burun Estetiği

Plastik Cerrahi (Ameliyatı) Burun Estetiği Burun düzeltilebilir, kısaltılır, çizgisi yumuşatılır, darlaştırılır, büyütülür. Ameliyat burnun içinden yapılır; onun için de, yüzde yara izi olmaz. Burnu küçültmek için operatör kemik ve kıkırdak tâki fazlalığı fazla dokuyu da keser. Burnu büyütmek için ise bu­raya kıkırdak, silikon yerleştirilir. Ameliyattan sonra, burnun üzerine alçı konulduğu, insan da ağzından nefes almak zorunda kadığı için biraz rahatsızlık olabilir. Ama, bu soğuk algınlığından daha ağır bir durum değildir. Burun hassaslaşır, kızarıp şişer Gözlerin çevresinde de morluklar belirir. Bu morluklar bir kaç hafta sonra günlük yaşayışına dönebilir. Bütüıı şişmenin, hassaslığın kaybolması için iki ay geçmesi gerekebilir.

Bu yeni yetişen bir kimseye yapılması gerekecek tek estetik ameliyatıdır. Bir gencin bıırnu derin psikolojik etkiler yapacak büyüklükte biçimdeyse, bunun şeklini kabil olduğu kadar erkenden düzelttirmenin yararı olur.

Burun estetiği için başvuran kişiler genelde kadınlardır.Kadınlar şu hususu göz önünde bulundurmalıdırlar ki;aslında yaratılış itibariyle Yüce YARADAN ALLAH TEALA HAZRETLERİ size en uygun olan fiziki görünüşü vermiştir.Bazen psikolojik olarak kendini beğenmeme hastalığına kapılan kimseler zaruri bir geçerlilik olmadan estetik girişiminde bulunabilmekteler.Ancak bilmeleri gereken tek şey sağlığa engel bir durum olmadığı sürece bu girişimlerde bulunmanın yanlış olduğudur.

Burun hayatımızda vucut sisteminde en önemli organlardan biridir.Yapısının bozulmasıda insanın hayatını önemli ölçüde etkileyebilir.Bu işlemlerden önce mutlaka doktorla görüşülmesi gerekirki nefes almak , kokulara duyarlılık sağlamak,akıntı yollarında tahribat oluşması gibi kötü sonuçlar doğurmasın.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz