Öksürük için Bitkisel Tedavi

  • ALTERNATİFTIP
  • Öksürük için Bitkisel Tedavi için yorumlar kapalı
  • 752 kez görüntülendi

Öksürük için Bitkisel Tedavi

Bu yazımızda sizlere öksürük için doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermek istiyorum. Öksürüğe ne iyi gelir, öksürüğü geçiren şeyler nelerdir gibi sorularınıza yanıt bulacaksınız.

Sağlık uzmanı İbrahim Saraçoğlu öksürük için ada çayı kürü kullanılmasını önerdi. Ada çayının içeriğindeki salvin, carnosol asiti ve cirsimaritin antibiyotik özelliği taşıyan etkin maddelerdendir.

Ada çayının içinde bulunan önemli bir eterik yağ da, cineol’dür. Cineol, öksürüğü önleyici bir maddedir. Kısacası, ada çayı hem doğal bir antibiyotik hem de doğal bir öksürük önleyicidir. Ada çayının içeriğinde bulunan doğal antibiyotik özelliği taşıyan etkin maddeler suda çözünebilen maddelerdir. Suda çözünme özellikleri taşıdıkları için, alkolle tentürleri yapılmadan doğrudan sıcak suda demleyerek kullanma imkanı sağlamaktadır.

Ağız gargara çeşitlerinin çoğu bir miktar alkol kullanılarak hazırlanmak zorundadır. Çünkü bir çok bitkinin içeriğindeki doğal antibiyotik özelliği taşıyan etkin maddeler suda çözünemediği için, su ile hazırlanmaları durumunda etkili olamamaktadırlar.

Ada çayının içeriğindeki doğal antibiyotik özellikli etkin maddeler suda çok kolay çözünme özelliği gösterdikleri için, hem yetişkinler hem de çocuklar için, sıcak suda demleyerek (kısık ateşte kaynatarak) gargara olarak hazırlanmasına imkan sağlamaktadır.

Şimdi de öksürük için iyi gelen şeyleri ve bitkileri anlatalım.

Tuzlu Su: Kuru öksürük için popüler tedavi yöntemlerden bir tanesi de tuzlu su ile gargara yapılmasıdır.  Özellikle  üst solunum yollarında mukus salgısının dengelenmesine ve temizlenmesine yardımcı olan tuzlu su, iltihapların temizlenmesine yardımcı olarak kuru öksürük sorunlarından kurtulmaya yardımcı olabilir.

Nane: Soğuk algınlığına bağlı öksürüğü geçirmek için geleneksel olarak kullanılan nane yaprakları boğazı rahatlatır. Taze veya kurutulmuş nane yapraklarında çay hazırlayarak öksürüğün şiddetlendiği zamanlarda içebilirsiniz. Çaya bir miktar bal eklemek boğazı yumuşatan etkisini arttıracaktır.

Meyan Kökü: Boğazda oluşan tahrişi azaltan meyan kökü aynı zamanda balgam söktürücü özelliğine sahiptir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardımcı olan bitki enfeksiyon nedeniyle yaşanan öksürüğün tedavisinde kullanılabilir.

Zencefil: Öksürüğe karşı zencefil kullanmak için taze zencefil kökünden bir kaç dilim kesin ve kaynamış suya atıp 10-15 dakika demlenmesini bekleyin. 1-2 çay kaşığı bal ve bir kaç damla limon ekleyerek içebilirsiniz.

Bu yazı öksürüğe iyi gelen şeyler bitki çayları yiyecekler bitkisel ilaç çorba yağlar karışım ilaçlar ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare son evde tedavisi için ne yapılır zencefil bal kür ne yapmalıyız nasıl geçer gider durdurulur çocuklarda yetiştin öksürüğü ne keser hemen kesen ne geçirir geçirmenin yolları anında kesen ilaç nar kabuğu nar ekşisi nane limon konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Öksürük İçin Bitkisel Tedavi, çocuklarda öksürük için bitkisel çözümler, gebelikte öksürüğe ne iyi gelir, öksürüge karsi, ogsuruk icin bitkiler neler dir, yhs-ddc_bd, bebeklerde öksürük için bitkisel çözümler, bebeklerde öksürüğe bitkisel çözümler, gebelikte oksuruge en iyi bitkisel cozum, cocuklarda oksuruk ick için bitkisel tedavi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.