Morluk Nasıl Geçer Morluğa Ne iyi Gelir

Morluk Nasıl Geçer Morluğa Ne iyi Gelir

Bu yazımızda insan vücudunda oluşan morluklar ve morlukların tedavisi hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Dilerseniz ilk önce morluk tanımından başlayalım.

Morluk kavramını tam olarak anladıktan sonra ise; ilk önce morlukların oluşma şekli ve nedenlerini, daha sonra ise morluklara ne iyi gelir ve morluğu ne geçirir bunları görelim.

Morluk Nedir: Tıp dilinde morluğun adı hematomdur. Morluklar genelde çarpma veya deriye oluşan sert temaslar neticesinde oluşur. Derinin altında çarpma veya sert temas neticesinde kılcal damarlar kopar ve kanama meydana gelir. Bu kanama deri dışına yansımasa bile, deri altında oluşan kanama sonucu, temas olan bölgede dıştan görülebilen morluklar oluşur.

Bu morluklara ek olarak şişlik ve ağrı meydana gelir. Deri altında kanama devam ettiği sürece bu ağrı ve şişme devam eder. Kanamanın kesilmesi sonucu yerine morluklar oluşmaya başlar. Temastan 5-10 dakika sonra morluk oluşur. Morluğun çabucak geçmesi için hızlı tedavi şarttır.

Morluk Nasıl Oluşur? Derinin altında çarpma veya sert temas neticesinde kılcal damarlar kopar ve kanama durumu meydana gelir. Bu kanama deri dışına yansımasa bile bazı zamanlar deri altında oluşan kanama sonucu temas olan bölgede dıştan görülebilen morluklar meydana gelebilmektedir.

Bu morluklara ek olarak şişlik ve ağrı meydana gelir. Deri altında kanama devam ettiği sürece bu ağrı ve şişme devam eder. Kanamanın kesilmesi sonucu yerine morluklar oluşmaya başlar. Temastan 5-10 dakika sonra morluk oluşur. Morluğun çabucak geçmesi için hızlı tedavi şarttır.

Morluk Tedavisi: Şimdi sizlere morlukların hızlıca yok olması için önerileri ve bitkisel tedavi yöntemlerini anlatacağım.

– Morarma tedavisinde en etkili yöntem morluk oluşan bölgeye hızlı bir şekilde buz kompresi yapmaktır. Eğer çarpmanın hemen sonrasında 30 dakika deriye buz uygularsanız morarmalar hemen yok olacaktır. 

– Siyah zeytinin çekirdeği ayrıştırılarak siyah bölge ezilir ve lapası morarma olan bölgeye sarılır.

– Un, zeytin ­yağı ve bal karıştırılarak hamur haline getirildikten sonra morluklara sürülür.

– En çok kullanılan yöntemlerden biride et döverek eziklere sarmaktır.

– Çarpmalar, düşmeler sonucu oluşan morarmalara biberiye yağı sürmekte faydalıdır. Biberiye yağı sürdükten 2 saat sonra morluk geçmeye başlar. 

Bu bitkisel yöntemler ve doğal tedaviler dışında morarma için uygun kremleri de kullanabilirsiniz. Eczaneden reçetesiz şekilde alacağınız herhangi bir morluk kremi kısa sürede morarmayı geçirecektir.

morluga-iyi-gelen-merhem

Bu yazı morluklara ne iyi gelir krem doğal tedavi yöntemleri nelerdir morarmaya karşı iyi gelen şeyler kremler merhem doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi evde nedir morluğa iyi gelen morluklara karşı ne yapılır morarmaları ne yok eder buz ne sürülür kapatılır çabuk geçer için ilaç kapatıcı biberiye yağı ne zaman geçer nasıl iyileşir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

morluklara ne iyi gelir, morluğa ne iyi gelir, morluklara iyi gelen krem, morluklar için krem, morarmaya iyi gelen krem, morluklara ne iyi gelir doğal tedavi yöntemleri, morarma kremi, morarmaya ne iyi gelir, morluga hangi krem iyi gelir, morluğa iyi gelen krem

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz