Lenf Bezlerini Boşaltmaya ve Temizlemeye Yardım Eden Teknikler !

Lenf Bezlerini Boşaltmaya ve Temizlemeye Yardım Eden Teknikler !

Lenf sistemi ve lenfatik drenaj terimlerini hiç duymamış olabilirsiniz , bu nedenle muhtemelen bu sistemin vücudunuzdaki önemli rolünü bilmiyorsunuzdur. Araştırmacılar bu sistemin vücudumuzdaki kan dolaşımı sistemi kadar eşit derecede önemli olduğunu belirttiler .

Lenfatik sistemin, organlarımızın çoğunda iltihaplanmayı ve doku onarımını kontrol altına alması için gerekli olduğunu keşfettiler. Lenfatik drenajın sinir, bağışıklık ve kas sistemlerini iyi yönde etkilediği belirtilmektedir. Temel amacı ise, kol ve bacakların kötü biçimde şişmesine ve enfeksiyon için uygun bir ortam oluşumuna neden olan lenfödemi tedavi etmektir. Uygun olmayan bir lenfatik drenaj, lenf nodlarında tümörlere yol açabilen bozulmuş bağışıklık sistemi anlamına gelir.

Düzenli egzersiz ile vücudunuzu iyi durumda tutmak, lenfatik sistemin düzgün bir şekilde boşaltılmasını sağlamak için yeterli değildir. Vücudunuzun daha  sağlıklı olmasını  sağlamanız için lenfatik sistemi de kullanmalısınız. Bu sistem, vücut hücrelerindeki safsızlıkları, atıkları ve fazla sıvıyı absorbe eder ve giderir. Bu, hücrelerin düzgün çalışmasını sağlar. Lenfatik bozukluk , kronik yorgunluk sendromu , pelvik sistemi hastalıkları,eklem hastalığı, fibromiyalji , sindirim sorunları, deri ve akne, multipl skleroz , şişkinlik ,deri üzerinde görünümü papillom ve pigment noktaları , karaciğer hastalıkları, ağrı ve obezite gibi çeşitli sağlık problemlerine neden olabilir .

İşte lenfatik sistemi temizlemek için uygulayacağınız doğal yöntemler :

* Lenfatik Sisteminizi Boşaltmak için Hint Yağı kullanın.

Araşırmacılar birçok sağlık sorunu için doğal tedaviler keşfetmeye çalışıyorlar. Lenfatik akışın herhangi bir ilaçla iyileştirilemeyeceğini, ancak sadece hint yağı yardımıyla iyileştirildiğini keşfettiler. Bu yağın topikal uygulanmasının, lenfatik sıvıların dolaşımını ve sindirim sisteminizi iyileştireceğini, aynı zamanda iltihaplanmayı azaltacağını açıklıyorlar.

Lenfatik sisteminizi geliştirmek için hint yağı nasıl kullanılır:

Yağları topikal olarak cildinizin farklı bölgelerine uygulayın. Lenfatik sisteminizi uyarmak için karnınızın alt kısmına bir hint yağı uygulayın.Pamuklu bir bezi bir kaç kat katlayın ve soğuk preslenmiş hint yağının içine batırın. Bezin yağı damlatmadığından ve sadece doymuş olduğundan emin olun. Doymuş bezi vücudunuzdaki lenf bölgelerine uygulayın ve gece boyunca bekletin.

* Lenfatik Drenaja Yardım Eden Bitkiler :

Bazı şifalı otlar ve çaylar lenfleri etkin bir şekilde temizleyebilir. Ekinezya, lenfatik sistemi boşaltmaya yardımcı olabilecek en iyi otlardan biridir. Lenfatik fonksiyonları destekler ve bağışıklık sistemini geliştirir.

Bu bitki iltihabı azaltır  viral, fungal ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı korur. Makrofajları güçlendirmeye yardımcı olur – Lenf düğümlerindeki lenfi zehirli atıklardan bertaraf eden bir hücre türüdür..

* Yoğurtotu Kullanımı :

Genel anlamda diüretik etkiye sahip olan değerli bir bitkidir. Kan temizleyici, lenf sistemini temizleyici ve idrar artırıcı etkileri sayesinde, bu sistemde görülen tüm hastalıklarda özellikle kullanılabilir.

* Sauna :

Toksinleri ortadan kaldırmanın en etkili yollarından biri terleme ve saunayı kullanmaktır. Sauna vücut ısısını yükseltir ve ter bezlerini uyarır. Kurşun, bakır, cıva ve sodyum birikimi dahil birçok toksik element ter yoluyla atılır.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

* Pilates :

Pilates egzersizleri lenf ödem ve lenfleri temizleme için çok faydalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: ,

Yorum Yaz