Kolay ve Acısız Zayıflama Yöntemi: Lipoliz

  • TANITIM
  • Kolay ve Acısız Zayıflama Yöntemi: Lipoliz için yorumlar kapalı
  • 870 kez görüntülendi

Kolay ve Acısız Zayıflama Yöntemi: Lipoliz

Kolay ve Acısız Zayıflama Yöntemi: Lipoliz

Hareketsiz yaşam ve yanlış beslenmeye bağlı olarak ortaya çıkan aşırı kilo problemi ve obezite, vücudun çeşitli bölgelerinde yağ birikmesine ve görsel açıdan estetik olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Kadınlarda çoğunlukla karın, göbek, bacak, kalça, basen, kol, gıdı, yüz, koltuk altı gibi noktalarda biriken yağlar, erkeklerde ise daha çok göbek, sırt, gıdı ve yüzde birikiyor. Bölgesel yağlanma probleminden başarılı bir şekilde kurtulmanızı sağlayan lipoliz, kolay ve acısız olduğu için günümüzün en çok tercih edilen estetik uygulamaları arasında yer alıyor. Lokal zayıflama yöntemi olarak da bilinenlipoliz, yağlanmadan kaynaklanan bölgesel şekil bozuklukları, selülit, jinekomasti, göz altı yağlanması gibi durumlarda etkili sonuçlar veren bir yöntemdir. Uygulamada soyadan elde edilen fosfatidil kolin kullanılır. Lazer ve soğuk lipoliz olmak üzere iki türü vardır.

Soğuk Lipoliz Nedir? Nasıl Uygulanır?

Estetik açıdan problem yaratan, diyet ve egzersize karşı dirençli yağ kütlelerinden soğuk lipoliz ile kurtulabilirsiniz. Yağ dokusunu soğutarak yok eden soğuk lipoliz uygulaması ile vücudunuzun belirli bölgelerinde biriken yağlardan kısa sürede kurtulmanız mümkün. Bu işlemle, kontrollü bir şekilde soğutulan yağ hücreleri parçalanır ve metabolizma tarafından dışarı atılır. Göbek, basen, alt karın, sırt, bacak gibi bölgesel yağlanmanın yoğun olarak yaşandığı yerlerde bulunan yağ kütlesine uygulanan soğutma işlemi can yakmaz. Yağ kütlesinin miktarına göre 1- 8 sekiz seans sonunda uygulamadan istenilen sonuç alınır. Soğuk lipoliz uygulamasının kaç seans süreceği, hastanın yaşına, kilosuna ve yok edilmek istenen yağ miktarına göre belirlenir. Uygulama yapılacak bölgeye ısı değişimini önleyen pedler yerleştirilir. Lipoliz cihazı ile bu bölge 42 dereceye kadar ısıtılıp, ardından -5 dereceye kadar soğutulur. Seans süresi uygulama yapılan bölgeye göre yarım saat ile bir saat arasında değişir. Isıtıldıktan sonra soğutulan yağ hücreleri kristalleşir ve vücut tarafından dışarı atılır. Sadece yağ tabakası üzerinde etkili olan yöntem, dokulara ve hücrelere hiçbir zarar vermez. İkinci seanstan sonra etkisi gözle görülür bir şekilde hissedilir. Soğuk lipoliz, düzenli beslenme ve egzersiz ile desteklendiğinde kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

Lazer Lipoliz Nedir?  Avantajları Nelerdir?

Lazer lipoliz yağ aldırma alanında yenilikçi estetik uygulamalardan birisidir. Diod lazer ışını kullanılan lipoliz; bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliğine karşı etkilidir. Karın, basen, bel ve bacakta ortaya çıkan bölgesel yağlanmanın giderilmesine yardımcı olan yöntem, ciltte meydana gelen sarkma ve gevşeklik problemlerine karşı etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Elastikiyetini kaybetmiş bağ dokusunu ve kolajeni parçalayarak yenileyen bu uygulamadan sonra cilt, daha gergin ve dinç görünür. Yüz, kol ve gıdı bölgesindeki yağlanmaların yanı sıra terleme problemlerine karşı da kullanılabilen etkili bir yöntemdir. Cildin altında oluşan yağları tek seansta yok edebilir. Ancak yağ dokusunun miktarına ve hastanın cilt yapısına göre seans sayısı artırılabilir. Seanslar ihtiyaç duyulması halinde 3 ayda bir tekrarlanabilir. Hiçbir yan etkisi yoktur. Hastanın iş ve sosyal hayatını olumsuz etkilemez.

Lipoliz Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Lipolizsonrası beklenen iyileşmenin sağlanabilmesi için doktorunuzun yaptığı uyarıları dikkate almanız gerekir. Verilen ilaçları ve korseyi düzenli olarak kullanmalı, kontrollerinizi aksatmamalısınız. İşlem sonrasında herhangi bir problem oluşursa en kısa sürede doktorunuzla paylaşmalısınız. Ameliyat sonrası bir süre deniz, havuz ve sauna gibi aktivitelerden uzak durmanız gerekecektir. Bu aktiviteleri ne zaman yapabileceğiniz hususunda mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Siz de fazla yağlarınızdan kurtularak daha canlı, genç ve gergin bir cilde sahip olmak istiyorsanız Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Alpaslan Topçu‘dan lipoliz işlemi için randevu alabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.