Kulak Estetiği Otoplasty

Kulak Estetiği Otoplasty

Kulak estetiğinin anatomik adı otoplastidir

Kulakta şekil olarak en fazla karşılaşılan bozukluk kepçe kulak sorunudur. Bu bozukluk, kulakların normal şeklinden öne doğru açı kazanması sebebiyle oluşur. Kepçe kulak sorununun ameliyat ile giderilmesi için en uygun zaman okula başlamadan öncedir. Kepçe kulak sorunu her yaşta düzeltilebilir.

Kulak estetiği ameliyatı lokal ya da genel anestezi ile yapılabilir. Ameliyat sorunun büyüklüğüne göre 1-2 saat sürer. Otoplasti kulak kepçesinin arka tarafından yapılır, kulak kıkırdakları olması gereken açılarla şekillendirilir. Kulağın görünen yüzeyinde hiç dikiş izi olmaz. Ameliyat yapıldığı gün hastaneden çıkabilirsiniz. Ameliyattan sonra kulağa 3 gün bandaj yapılır.

Kulak estetiği ameliyatından sonra kulakta şişlik ve morarma oluşabilir, bu durum en fazla 2 hafta içinde normale döner. Otoplastiden 3 gün sonra işe dönebilirsiniz.

Bu yazı kulak estetiği nasıl yapılır, kulak estetiği ne kadar, kepçe kulak estetiği nasıl yapılır, kulak estetiği olanlar, kulak estetiği fiyatları, kulak estetiğinden sonra iz kalırmı, otoplasti nedir, otoplasti ücretleri konusunda yazılmıştır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.