Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatından Sonra Yapılması Gerekenler

Günümüzde en kolay estetik operasyonlardan olan kulak kepçesi estetiği, küçük yaşlardan itibaren sosyal uyum sorunları yaşayan çocukların psikososyal gelişimlerinin sağlıklı olması açısından oldukça önemlidir.

Çocukların ve çevredeki insanların dikkatini çeken kepçe kulaklar, her zaman alay konusu olur ve çocukların kepçe kulakları ile diğerlerinden ayırt edilmesi çevrenin baskısı ile bu sorunun dikkat çekmesi, kişide özgüven sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle alt limit olan 6 yaşından itibaren kepçe kulakların düzeltilmesi için operasyonlar tercih edilebilir.

1 saat içinde halledilebilen kepçe kulak ameliyatı hem maliyeti düşük olan hem de sonuç açısından başarı oranı yüksek olan bir ameliyattır. Bu tür operasyonlarda memnuniyet ve başarı oranı yüzde 90’ın üzerindedir.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı

Kepçe kulak estetiği hastanın kulakları muayene edilerek kıkırdakların alınması ya da kulakların geriye dikilmesi ile gerçekleşir.

Bunun dışında kolay bir şekilde sonuç alınabildiği için hastanın günlük yaşamına ameliyat sonrası kolayca dönmesi mümkündür. Kepçe kulak estetiği estetik cerrahların en kolay ameliyatlarından biridir. Kulaktaki fazla kıkırdak doku alınarak, kafanın yanında belirgin görülen kulakların normal görünmesi sağlanır.

Kepçe kulak estetiği küçüklerde genel anestezi, büyüklerde ise lokal anestezi ile yapılabilen bir operasyondur.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken

Kepçe kulak ameliyatı sonrası aşırı sıcak ve soğukta kalmamaya özen göstererek, kulakların çekilmemesi ilk bir hafta için önemlidir.

Hastanın kısa sürede iyileşmesi mümkün olduğundan herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Operasyonda kendiliğinden eriyen iplikler kullanıldığı için, dikişlerin alınması gibi bir durum da söz konusu değildir. Bu nedenle ameliyat sonrası da hastalar için oldukça rahat geçen bir süreçtir

Kepçe Kulak Ameliyatı Ücretleri

Bir akıllı telefon ücreti kadar olan kepçe kulak estetiği ücretleri her gelir grubundan insan için uygundur. Sigorta tarafından karşılanmaz ama devlet hastanelerinde daha ekonomik bir şekilde yaptırılabilir.

Ameliyat Sonrası Ne Tür Şikayetler Olabilir?

Kepçe kulak ameliyatından sonra sıklıkla kulaklarda şişkinlik görülür ve bu da oldukça doğaldır. 1 ay içinde geçecek olan şişlikler, kanama gibi belirtilerle birlikte sürüyorsa hekim bilgilendirilmelidir.

Anestezi ve ilaçlar nedeniyle bu şişkinliklerin olması oldukça doğaldır. Hekim kontroller de bunları takip edecektir. Kepçe kulak ameliyatı sonrası kulakların açılma ihtimali her hastanın en büyük kabusudur. Oysa ancak yüzde 1 gibi bir ihtimalle kulakların açılması söz konusudur.

Ameliyat sonrası herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Bu nedenle çok çok dikkatli bir şekilde kulak arkasına bakılmadığı sürece izler de görülmeyecektir.

Hasta Ne Zaman Banyo Yapabilir?

Hastanın 1 hafta sonra banyo yapması mümkün olabilir. Boynun alt kısmı ameliyattan sonra da yıkanabilir ancak suya dayanıklı bantların kullanılmış olması gerekmektedir.

Kepçe kulak bandı ameliyattan sonra 3-7 gün itibaren açılabilir ve hekim bakım konusunda hastaları bilgilendirir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz