Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir

  • ALTERNATİFTIP
  • Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir için yorumlar kapalı
  • 632 kez görüntülendi

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir

Bu aralar bitkisel yağlara takmış durumdayım. Elimden geldiğince sizleri bitkisel yağlar konusunda bilgilendirmek istiyorum. Bu yazımız hindistan cevizi yağının kullanımını ve faydalarını konu alıyor.

Hindistan cevizi yağı bütün dünyada özel bir ilgi görür. Anne sütünde bol bulunan laurik asit içerir ve antioksidan Polifenollerce zengindir.

Yapısında, omega 6, linoleic acid, Monounsaturated, Oleic Acid, Caproic Acid, Capric Acid, Caprylic Acid, Lauric Acid, Myristic Acid, Stearic Acid, Alpha Tocopherol, Delta Tocopherol, Alpha Tocotrienols, Delta Tocotrienols, Gamma Tocotrienols, Vitamin K bulunur.

Hindistan Cevizi Yağı (hint yağı) ile karıştırılmamalıdır. Saf Hindistan ceviz yağı oda sıcaklığında katı bir yağdır. Çoğu diğer yağların aksine, hindistan cevizi yağı, yüksek bir erime noktasına sahiptir 24 derecede erir. Bu nedenle, oda sıcaklığında katı olmasına rağmen sıcaklık arttıkça erir.

Özellikle kozmetolojik olarak çok faydalı bir yağdır. Hindistan cevizi yağı saç yağları içerisinde kuru yıpranmış boyalı saçlara en iyi gelen yağdır, saçınız kuruyken, bu yağı uygular, bir bone ile sabaha kadar saçınızda bekletirseniz, birçok saç problemiyle vedalaşırsınız.

Çok hafif bir yağ olduğu için vücudunuzu yüzünüzü, dudaklarınızı nemlendirmekte kullanabilirsiniz. Yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca tropikal ülkelerde anti bakteriyel ve anti virüs özelliklerinden dolayı dezenfekte amaçlı kullanılmaktadır.

Bu yazı hindistan cevizi yağının saça faydaları, hindistan cevizi yağının cilde faydaları, hindistan cevizi yağı nerede bulunur, hindistan cevizi yağı nerelerde kullanılır fiyatı nedir, hindistan cevizi yağı ne işe yarar etkisi kullananlar kullanıcı yorumları, hindistan cevizi yağı nasıl çıkarılır içilir elde edilir konusunda yazılmıştır.

hindistan cevizi yağı nerden alınır, hindistan cevizi yağı ne işe yarar, hindistan cevizi yağının faydaları, hindistan cevizi yagi nerede bulunur, hindistan cevizi yağının saça faydaları, hindistan cevizi yağını nerden bulabilirim, gebelikte hindistan cevizi yağı, hindistan cevizi yagını nerden bulabiliriz, hindistan cevizi yağı nerde bulunur, hindistan cevizi yağı nerelerde bulunur

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.