Hazımsızlık Nedir Nasıl Geçer

  • Genel Sağlık
  • Hazımsızlık Nedir Nasıl Geçer için yorumlar kapalı
  • 667 kez görüntülendi

Hazımsızlık Nedir Nasıl Geçer

Çoğu zaman önemsemeden geçiştirdiğimiz hazımsızlık aslında diyabet, tiroit hastalığı, safra kesesi taşı, bağırsak hastalıkları ve hatta kanserlerin habercisi bile olabiliyor. Bu yüzden mide şikayetlerinizi önemseyin ve sağlıklı beslenmeyi bir yaşam biçimi haline getirin.

Psikolojik nedenlerin ya da yanlış beslenme alışkanlıklarının sonucu olarak gelişebilen hazımsızlık; diyabet, tiroit hastalığı, safra kesesi taşı, bağırsak hastalıkları ve kanser de habercisi olabiliyor.

MODERN ÇAĞIN DERDİ
Modern yaşam biçiminin getirdiği aşırı stres, düzensiz yemek yeme alışkanlığı, çay, kahve ve asitli içeceklerin fazla tüketilmesi hazımsızlığın görülme sıklığını artırıyor. Hazımsızlık genellikle karında rahatsızlık hissi, şişkinlik, gaz, karın ağrısı, erken doyma, bulantı, kusma ve göğüs kemiği arkasında yanma gibi yakınmalar biçiminde ortaya çıkıyor. www.saglikvegebelik.com

Hazımsızlığa neden olabilecek sistemik hastalıklar; diyabet, tiroit, paratiroit hastalıkları, kronik böbrek yetmezliği ve kollagen doku hastalığıdır. Gebelikte de hazımsızlık görülebilir. Sindirim sistemini ilgilendiren organik hastalıklar ise ülser, yemek borusu iltihabı, ilaca bağlı gastrit, safra kesesi taşı, pankreas iltihapları, parazitler, kötü emilim durumları, bağırsak hastalıkları ve kanserler şeklinde sayılabilir.

Bu sesler normal. Bazen bağırsak hareketleri dışarıdan da duyulabilir. Bunun bir hastalığı göstermesi için mide tıkanması olması lazım ki bu durumda kişi elini karnına vurduğunda çalkantı gibi ses gelir. Ya da bağırsaklarında büyük bir sorun olması lazım. Yoksa fizyolojik olarak her insanda yemekten sonra bağırsak hareketleri olur ve sesler duyulabilir.

Hastaların en önemli şikayetlerinden bir tanesi de art arda olan geğirtiler. Bu araştırıldığı zaman genellikle stresle, heyecanla ya da sinirlenmekle arttığı görülür. Bu hastaların çoğunda ciddi bir sorun yoktur. Bu, bir davranış bozukluğudur ve tik gibi yerleşmiştir. Hastaya olay izah edildiği veya rahatlatacak psikolojik ilaçlar verildiği zaman bu şikayetlerin de geçtiği görülür.

Bu yazı hazımsızlık nedir, hazımsızlık ilacı, hazımsızlık nedenleri, hazımsızlık nasıl geçer, hazımsızlık nasıl giderilir, hazımsızlığın belirtileri, hazımsızlığın bitkisel tedavisi, hazımsızlığa ne iyi gelir, hazımsızlığa iyi gelen bitkiler, hazımsızlık için ne yapmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

hazımsızlık için ne yapmalı, hazımsızlık nasıl geçer, hazımsızlık için ne yapılmalı, hazımsızlık ilacı, gebelikte hazımsızlık için ne yapılmalı, hazımsızlık nasıl giderilir, gebelikte hazımsızlığa ne iyi gelir, gebelikte hazımsızlığa bitkisel çözüm, GEBELİKTE HAZIMSIZLIK NASIL GEÇER, soda hazımsızlığı giderir mi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.