10 Enerji Artırıcı Yiyecek ve İçecekler

10 Enerji Artırıcı Yiyecek ve İçecekler

Enerji içecekleri , öğleden sonra size gerekli enerjiyi verseler bile sağlığınıza zarar verebilecek birçok katkı maddesi içerir . Öğleden sonra kendilerini gençleştirmek için bir şeyler arayan erkekler için daha sağlıklı ve doğal alternatifler aramaya çalışın.

Enerji içecekleri titreme, uykusuzluk, düzensiz kalp atışı vb. Gibi kötü yan etkilere sahiptir. Doğa size sadece yan etki içermeyen çeşitli seçenekler sunar, aynı zamanda gün boyunca sizi geçirmeniz için sağlıklı enerji verir.

Bu nedenle, yüklü bir teneke kutuya ulaşmak yerine mutfağa gidin ve bu 10 enerji yükselticisinin beslenme uzmanları tarafından derlenen avantajlarından yararlanın.

1. Yumurtalar

Herhangi bir sporcu diyetinin temelini oluşturan yumurta, enerji santralleridir ve iyi miktarda sağlıklı vitamin ve mineral içerir. Bir dizi B Vitamini ve D Vitamini bakımından zengin – yumurtalar kemikleri güçlendirir ve enerji seviyenizi artırır. D vitamini eksikliği, halsizlik ve uykuya neden olmakta yaygın olarak görülmektedir . Öğleden sonraki çöküşü, bu protein bakımından zengin yiyeceğe bularak dövün.

Enerji İpucu: Optimum enerji miktarı ve daha az kalori ve doymuş yağ için 2-3 yumurta akı ile diyetinizi günde bir yumurta ile sınırlandırın.

2. Kahve

Kafein, dünya tarafından en üst düzey alıcı olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır. Kendinizi düzeltecek bir şey arıyorsanız, bu sıcak içecek en iyi içecek. Kahve ayrıca egzersiz öncesi bir içecek olarak ikiye katlanabilir. Süt ekleyerek daha hafif bir tat verir ve daha güçlü kemikler ve sağlıklı bir elektrolit dengesi için ihtiyacınız olacak D vitamini ve kalsiyum ekler.

Enerji İpucu: Kahve alımınızı diüretik olduğu ve aşırı su kaybına neden olabileceği için günde bir bardakla sınırlandırın. Su kaybetme etkisini azaltmak için buzlu çeşidi deneyin.

3. Soya fasulyesi

Soya fasulyesi bakır, fosfor, lif, karbonhidrat ve protein bakımından zengindir. Neredeyse hepsi bir arada bir mucize gibi. Bakır ve fosfor, yediğimiz yemeği tüketir ve onu enerjiye dönüştürür.

B-kompleksi vitaminleri vücudumuzdan oksijenin taşınmasından sorumludur ve karbonhidratlar vücudumuzdan en çok enerji elde ettiği besindir. Soya fasulyesi proteinleri bakımından zengindir ve bu nedenle egzersiz sonrası sağlıklı bir atıştırmalıktır.

Enerji İpucu: Egzersizinizi tamamladıktan sonra bir kase edamame hazır bulundurun. Kaybettiğiniz elektrolitleri değiştirmek için tuzlarla süsleyin.

4. Tam Tahıl Tahıl

Tam tahıllı mısır gevreği, açlık sancılarını uzak tutmak için öğütülecek sağlıklı bir atıştırmalıktır. Kilo kaybına yardım etmenin ve gün boyunca mevcut glikoz şeklinde sabit bir enerji seviyesini korumanın ikili yararına sahiptir. Bu, öğleden sonra enerji düşüşüne daha az eğilimli olmanızı sağlar ve açlık sancılarının uzak durmasına yardımcı olur.

Tam tahıllı tahıl en iyi şekilde şeker veya şurup gibi daha az miktarda katkı ile alınır.

Enerji Ucu: Güçlendirilmiş tahıllarda ihtiyacınız olan tüm vitamin ve mineraller bulunur. Eklenen sağlıklı bir kenar sağlamak için taze meyvelerle süsleyin.

5. Kuru meyve ve kuruyemiş

Kuru meyve ve kuruyemişlerin bireysel olarak birçok sağlık yararları vardır; fakat bir araya geldiklerinde, lif, protein ve karbonhidratın ideal bir birleşimidir. Yağdan yoksun olan karbonhidratlar bileşenine kolayca dağılır ve size kısa süreli enerji patlamaları sağlar.

kuruyemiş gün boyunca mevcut olan sabit bir tedarik sağlar. İz yapımında mevcut olan proteinler kas yapımında iyidir ve vücut geliştiricilerin takdir edeceği bir şey olan yağ üretimine katkıda bulunmaz.

Enerji İpucu: Hazır iz karışımının satın alınması kolay olabilir ancak birçok yapay katkı maddesi ve yağ içerir. En sevdiğiniz fındıkları (yer fıstığı, antep fıstığı, bademleri) karıştırıp kendi karışımınızı hazırlayın ve karışıma biraz kuru meyve ekleyin. Daha fazla lif ve karbonhidrat için çubuk kraker bitleri ve tam tahıl gevreği de ekleyebilirsiniz.

6. Su

Hidrasyon durumunuz enerji seviyenizi belirler. Düşük glikoz seviyeleri ve açlık sonradan vurur, ancak dehidrasyon beklediğinizden çok daha erken size vurur. Su, tüm besinlerin vücudunuzdan geçtiği ortamdır.

Su seviyeniz düşükse, yediğiniz tüm yiyecekleri veya üretilen atık ürünleri kullanamayacaksınız. Bol miktarda su içmek, özellikle egzersiz sonrası, sağlığı, sağlığını korumak için önemlidir.

Enerji Ucu: Günlük ihtiyacınız olan su miktarını almak için toplam vücut ağırlığınızı ikiye bölün. Ne kadar antrenman yaptığınıza bağlı olarak 2-4 bardak ekleyin.

7. Guarana

Guarana doğanın bir armağanıdır ve yüksek enerji içeriği için yaygın olarak kullanılmaktadır. Yaygın olarak kullanılır ve dayanıklılığınızı arttırır. Guarana’nın santrali, kafein bakımından zengin olan (kafein miktarının 2.5 katı) tohumlardır.

Guarana ile ilgili en iyi şey, kafein alımının yan etkilerinin, bu kırmızı meyveyi tüketmekten neredeyse farkedilmemesidir ve daha fazla miktarda ve daha uzun süre tüketmek için ideal olmasını sağlar.

Enerji İpucu: Guarana ve B vitaminleri ile aşılanmış şekersiz sağlık takviyeleri isteyin.

8. Kinoa

Kinoa , vejeteryanlar için enerji açısından zengin bir protein kaynağıdır ve çölyak hastalığından muzdarip olanlar için kepekli tahıllar için bir alternatiftir. Glütensiz ve protein bakımından zengin, lisin, metiyonin ve sistein-kinoa, kas inşa eden ve egzersiz sonrası egzersiz yapanlar için idealdir.

Kinoa ayrıca magnezyum ve manganez gibi mineraller açısından da zengindir. Vücudunuza folik asit vererek kırmızı kan hücrelerini oluşturur.

Enerji İpucu: Pirinç veya buğday gibi diğer tahılları kapatın ve bu harika tahılı diyetinize getirin. Bu protein bakımından zengin sağlıklı yiyecekler, dayanıklılığınız için harikalar yaratacaktır.

9. Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeği, sağlıklı yağ ve lif bakımından zengin bir kaynaktır ve size aradığınız enerjiyi ve öğütülmesi gereken bir şeyi sağlar.

Kabak çekirdeği magnezyum, çinko ve fosfor bakımından zengindir ve enerji seviyenize büyük bir nimet verir. Bir diğer büyük avantaj da, basit bir şekilde çantanıza bir kutu koymalarını kolay tutmalarıdır.

Enerji İpucu: Kabak çekirdeğinin tadını beğenmeyenler için kabak çekirdeği yağı içeren sağlık takviyeleri alın.

10. Goji Karpuzu

Goji meyveleri bir nedenden dolayı ‘çini viagra’ olarak bilinir. Dayanıklılığınızı arttırmasıyla ünlü olan goji meyveleri, salgı bezindeki hormonların salınmasını arttırır ve vücudun zihinsel ve fiziksel stresle baş etmesine yardımcı olur. Tüketici hafızasını güçlendirir ve vücudunu güçlendirmekle birlikte zihnini keskinleştirir. Goji meyvelerinin ayrıca cinsel organları içeren kan akışını arttırdığı ve bu nedenle dayanıklılığınızı ve libidonuzu artırdığı bilinmektedir.

Enerji İpucu: Sıvı formdaki Goji meyveleri kolayca temin edilebilir ve katı formdakilere göre binlerce kat daha fazla besin ve yarar sağlar.

Bu 10 yiyecek öğesinin antrenmanınızı bir üst seviyeye çıkarması garanti edilir. En yakın markete git ve buzdolabını bu güçlü gıdalarla doldur ve doğanın faydalarını topla. Doğal ürünler katkı maddesi içermez ve çok daha sağlıklı ve daha temiz bir enerji formudur. Bu yiyecekleri almaya başladığınızda sadece enerji seviyeleriniz iyileşmekle kalmayacak, vücudunuz daha sağlıklı olacak ve beyin daha keskin olacak. Peki ne bekliyorsun?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.