Güneşten Korunmak İçin Ne Yapmalıyız ?

  • ESTETİK VE GÜZELLİK
  • Güneşten Korunmak İçin Ne Yapmalıyız ? için yorumlar kapalı
  • 821 kez görüntülendi

Güneşten Korunmak İçin Ne Yapmalıyız ?

SPF – İçeren kremler alın: Bu kremler cildi güneşin ultraviyole ışınlarından etkili bir şekilde korumaktadır. Dudaklarınızı ve saçlarınızı da unutmayın. Onlar için de SPF içeren bakım ürünlerinden kullanabilirsiniz. Bronzlaşmak için en iyi zaman dilimi saat 9 ve 11 arasıdır.

Cildin kararlılığını artırın: Güneşin altına çıkmadan önce mutlaka koruyucu krem ​​sürün. Tatile çıkmadan 3 hafta önceden her gece koruyucu krem ​​sürün. Bu şekilde öylece cildinizin “stratum corneum” duyarlılığı güçlenecek ve yanıklara karşı dayanıklı olacak.

Sivilceleri önleyin: Güneş kremi alırken arkasındaki açıklamaları okumaya özen gösterin. Bazı güneş kremi çeşitleri sırt bölgesinde ve ciltte sivilce oluşumuna sebep olabilmektedir. Sizlere bu konudaki tavsiyemiz, satın alacağınız güneş kreminin açıklamalarında “oil free” detayının olmasına dikkat etmenizdir.

Tek bir ürün seçin: Kapatıcı, koruyucu ve benzeri birkaç ürünün aynı anda kullanılması cildinize zarar verecektir. Özellikle bünyesinde E ve C vitamini bulunan cilt bakım ürünlerini yaz ayları için öncelikle tercih etmelisiniz.

Güneş lekelerine dikkat: Uzun süre güneşlenmelerin ardından vücut ipinize de bağlı olarak cilt üzerinde güneş lekeleri oluşabilmektedir. Buna sebep olan etken, vücudun ölü deriden kurtulmaya çalışmasıdır. Güneşe çıkmadan önce denize ya da havuza girerek, kuru derinizden büyük ölçüde arınabilirsiniz.

Makyaja bira ara verin: Yoğun güneş banyosuna maruz kaldığınız ortamlara makyajlı olarak gitmeniz, kısa sürede komik bir hale düşmenize sebep olabilir. Yaz aylarında bronzlaştırıcı cilt bakım kremleri makyaj ürünlerinin en güçlü alternatifleridir.

Mineralli spreyleri tercih edin: Son yılların en popüler ürünlerinden biri de ferahlatıcı spreyler. Güneş altında terleyen zaman vücudumuz yararlı mineralleri kaybeder. Bu spreyler ise size ferahlık verir.

Güneş gözlüğü takmadan çıkmayın: Yaz aylarında sadece güneşlenirken değil, kısa süreliğine bile dışarı çıksanız mutlaka güneş gözlüğü takmalısınız. Bunun cilt açısından faydası, göz kenarlarında oluşan kırışıklıkları engellemesidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.