Gökkuşağı Kaşlarla Muhteşem Görünüm

Gökkuşağı Kaşlarla Muhteşem Görünüm

Kadınların güzellik ve bakım konusunda her daim ilgili oldukları bir gerçektir. Birçok farklı makyaj stiline ilgi duyan ve modaya ayak uydurmak için bu şekilde süslenen kadınlar, her zaman en iyi şekilde görünmek için kozmetik sektörüne özen gösterirler.

Kozmetik amaçlı olarak son günlerce oldukça dikkat çekici ve iddialı bir şekilde ortaya çıkan gökkuşağı kaşlar makyaj stillerinde devrim yarattı. İncelen ve kalınlaşan kaşların silikleştirilip, koyultulmasından sonra, şimdi de gökkuşağı renklerle göz kapağından itibaren boyanması söz konusu oldu. Elbette ki günlük makyajda kullanılmayan bu stiller, iddialı görünmeyi seven bayanlar için tercih edilmeye başlandı.

Birbirinden canlı renklerle gökkuşağına çevirebileceğiniz kaşlarınızla göz makyajında devrim niteliğinde bir canlılık yaşayabilirsiniz.

Gökkuşağı Kaşlar Kimlere Uygundur?

Gökkuşağı görünümdeki kaşlar açık renk göz rengine sahip olan beyaz tenli kadınlarda çok iyi görünmektedir.

Bir dönem sürekli bakım isteyen gökkuşağı saç modası dikkat çekmişti ve kullanımı zor olduğu için sürekli boyanın tazelenmesi gerekiyordu. Ayrıca her yıkamada akan bu boyalar saçları ciddi anlamda yıpratıyordu. Kaşlarda durum aynı rengin farklı tonlarındaki ombre şeklinde gibi olsa da, daha canlı renkler ve iddialı tonlar da tercih edilebilir.

Tabi bir moda defilesine çıkmıyorsanız, çevrenizdekiler sizi garipseyecek ve bu kaşlar oldukça marjinal görünecektir.

Gökkuşağı Kaşlar Nerelerde Kullanılabilir?

Günlük hayatta çok abartılı durabilecek olan gökkuşağı kaşlar özel günlerde ve partilerde çok ideal olacaktır. Mavi, gri ve yeşil saç kullananlar için oldukça farklı seçeneklerle kullanılabilecek olan bu kaş modasında, renkli giyinmekten kaçındığınız sürede fresh bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Siyah ya da beyaz giyinip pastel tonlarda bir gökkuşağı makyajı yaparsanız, peri kızlarına benzeyebilirsiniz. Gökkuşağı makyajını kullanan kişilerin yaşları 17-25 yaş grubunda olduğundan daha olgun kişilerde iyi görünmeyebilir.

Gelin Makyajında Gökkuşağı Modası

Gelinlerin makyajlarında oldukça eşsiz bir görünüm sağlayan gökkuşağı kaşlar, beyaz gelinliğinizin içinde oldukça güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Birbirinden farklı renklerle süsleyebileceğiniz kaşlar, göz makyajıyla birlikte kullanıldığında oldukça mükemmel görünecektir. Üstelik yaz aylarında ve ilkbahar gelinlerinde cıvıl cıvıl bir doğa esintisi yaşatacak bir gelin olmanızı sağlayan bu makyaj stilini bir kere deneyerek düğününüzde kullanabilirsiniz.

Açık renk tenler ve renkli gözlerde oldukça etkileyici görünecek olan gökkuşağı makyajınız her zaman en iyi şekilde uygulanmaktadır.

Gökkuşağı Makyajında Kullanılan Malzemeler

Kaşların renkli bir şekilde boyanması için saç tebeşirleri gibi geçici boyalar kullanılmaktadır. Kapatıcı ile tamamı kapatılan kaşlar istenilen renkte boyanarak farklı bir şekilde kullanılabilir.

Sadece tek renk değil, birkaç rengin bir arada kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde gökkuşağı etkisi yaratılmaz. Özellikle açık renklerin tercih edileceği bu stilde, kırmızı ve mavi tonları  kullanılmaktadır. Özel bir makyaj stili olan gökkuşağı kaş modeli için önceden denemeler yapmanız sonraki sonuçların kötü olmaması için oldukça önemlidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz