Göbek Yağını Eriten 7 Gıda

  • DİYET
  • Göbek Yağını Eriten 7 Gıda için yorumlar kapalı
  • 674 kez görüntülendi

Göbek Yağını Eriten 7 Gıda

İnsanların çoğu, yağlarla zenginleştirilmiş gıdaların sağlıkları için iyi olmadığını düşünüyor. Bu tamamen yanlış bir algı. Sağlıklı yağlar, azaltılmış göbek yağlarıyla birlikte size parlayan bir sağlık sağlamaya yardımcı olduklarından tüketilmelidir. Dahası, metabolizmanız ve enerjiniz de artar ve kendinizi tam olarak hissedersiniz. Bu şekilde, genel iştahınız bastırılır.

Bitkisel yağ gibi trans yağlar tüketilmemelidir çünkü sağlığınız için zararlıdır. Şimdi ben göbek yağını patlatabilecek 7 yağlı besinin listesini paylaşacağım.

1. Zeytinler

Zeytinler, kalp için sağlıklı olan tekli doymamış yağlarla zenginleştirilmiştir. Yakın tarihli bir araştırma çalışmasında tip 2 diyabetik hastalara protein ve tekli doymamış yağ oranı yüksek diyet verildi. Bu diyet kalp sağlığını iyileştirmekle birlikte kilolarını da kaybetti. Sızma zeytinyağı da bu amaç için kullanılabilir ve pazarlarda kolayca bulunur.

2. Çikolata

Çikolata, bireylerin çoğunluğunun en sevdiği çerezdir. Çikolatada bulunan oleik asit sağlıklı kalpten sorumludur. Bir çalışma, diyet sırasında tatlı şeyler yiyen kadınların diğer kadınlara göre daha fazla kilo aldığını ortaya çıkardı. Organik bitter çikolata tüketmek en iyisidir.

3. Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi, kalçalarınızın yakınında yağ olarak depolamak yerine, enerji için kullanılan orta zincirli doymuş yağlar içerir.

Düzenli diyetinize hindistancevizi eklemek, vücut yağınızı kaybetmenize yardımcı olabilir. Ayrıca hindistancevizi yağı veya hindistancevizi sütü kullanabilirsiniz. Protein içeceği, çiğ ıspanak, salata ve yiyecek gibi çeşitli maddelere eklenebilir.

4. Somon balığı

Bu balık sadece omega-3 yağ asitleri açısından zengin değil, aynı zamanda astaksantin antioksidan ve protein ile zenginleştirilmiştir. Bu balığı düzenli olarak yiyemiyorsanız, ayrıca balık yağı takviyesi alabilirsiniz. Araştırma çalışmaları, balık yağının karın yağını azaltmada yardımcı olabileceğini ortaya koymuştur.

5. Avokado

Avokado sağlık yararları ile doludur ve bu meyveyi normal diyetinize eklemelisiniz. Günlük tüketimi, diyet kalitenizi ve besin alımınızı artırmanıza neden olur. Avokado’yu salatalar, tatlılar veya tatlılar gibi çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. Bu meyveyi bir bütün olarak da yiyebilirsiniz.

6. Badem Ezmesi

Bademlerin kilo kaybı için çok etkili olduğu bulunmuştur ve karbonhidratlarla zenginleştirilmiş yiyeceklere kıyasla çok daha iyi sonuçlar sağlayabilir.

Bademler sadece tekli doymamış yağlar değil aynı zamanda lif, E vitamini ve magnezyum içerir. Badem ezmesi lezzetli bir tada sahiptir. Her zaman şekersiz ve diğer yapay içeriklerden arındırılmış çiğ badem yağı satın alın.

7. Çimenle Beslenen Sığır Eti

Otla beslenen sığır eti, göbek yağınızı yakma yeteneğine sahip CLA (konjuge linoleik asit) içerir. Otlarla beslenen sığır eti para harcamakta fayda var.

Son karar

Yukarıdaki tartışmadan sonra, tekli doymamış yağların sadece kalp sağlığınızı iyileştirmekle kalmayıp, aynı zamanda karın yağınızı patlatmakta da yardımcı olduğu bulunmuştur. Karın yağdan kurtulmak istiyorsanız bu 7 besini düzenli olarak tüketmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.