Gebelikte Akıntı

Gebelikte Akıntı

Gebelerde fizyolojik akıntı artar. Estrojen artışına bağlı rahim boynu salgı bezlerinin salgısının artmasına bağlıdır. Enfeksiyöz nedenler ekarte edilmelidir. Gebeliğin fizyolojik akıntısı renksiz ve kokusuzdur.

Eğer, akıntınız kötü kokulu ise, sarı iltihabi renkte ise, beyaz süt kesiği gibi ise ve beraberinde kaşıntı yanma gibi şikayetler de varsa enfeksiyon olabilir.

Gebelik sırasında sık görülen şikayetlerden biri de tekrarlayıcı vajinal mantar enfeksiyonlarıdır. Gebelikte vajinanın asiditesi ve glikojen miktarındaki değişimlere bağlı olarak mantar enfeksiyonlarına uygun bir zemin oluşur. Enfeksiyonlar, erken doğum riskini artırabileceğinden tedavi edilmelerinde fayda vardır.

Gebeliğin 2. yarısında aniden fazla miktarda olan su gibi akıntılar zarların erken açılmasına bağlı olabilir. Böyle bir durum süz konusu olduğunda mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir.

Bu yazı gebelikte akıntı ne zaman artar, gebelikte akıntı gelmesi, gebelikte akıntı normal mi, gebelikte akıntının koyulaşması, gebeyken akıntı nasıl olur konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebelikte akıntı, gebelikte su gibi akıntı gelmesi, gebelikte siyah akıntı, kahverengi akinti koyulasirsa, gebelikde siyah parcalarin gelmesi, GEBELİKDE AKINTI BEYAZ, gebeligin son haftalarında akıntı, gebelıgın son ayında akıntının koyulasması normal mı, gebeliğin ilk haftalarında akıntı nasıl olur, 40 haftalık gebelıkte kahverengı akıntı dogummu

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz