Eyvah Hamileyim!

Şöyle ki, gerçekte bir ay süresince gebe kalacağınız süre dört gün gibi kısacık bir süredir. Bu sürede döllenmek için uygun olan olgunlaşmış yumurta, yumurtalıktan atılıp tüplerinizden rahme geçinceye kadar olan süreyi kapsamaktadır. Bu 4 gün olan kısacık dönemde yumurtanız döllenmez ise regl başlar.

Bundan dolayı gebelik şansınızın artması için bu kısacık yumurtlama döneminizde ilişkiye girmelisiniz. Ama siz bu dönemi nasıl bileceksiniz.  Bunun farklı yöntemleri bulunmaktadır.

Öncelikle regl gününüzün tarihini kaydedip kendinizin adet takvimini oluşturmalısınız. Adeti düzenli olan kadınlarda özellikle bu yol çok işe yarar. Normal şartlarda bayanların regl dönemleri 24-36 gün arası değişir.

 Bir sonraki regl döneminizin tahmini başlangıçtan 14 gün evveline gidip iki gün öncesi ve de iki gün sonrası olarak dört gün olan zaman dilimi bulunur. Bu dört gün içerisinde bulunmakta olduğunuz regl döneminizin ortasına isabet eder.

Doğum kontrol yollarını kullanmamı ve de hafta içinde 2-3 defa düzenli bir şekilde ilişki yaşayan çiftler, ilk sene içerisindeki gebelik başarısı oranı %80 olur, %10-15 ide ikinci senelerinde başarılı olurlar. Fakat bir senede gebe kalmayanların kısırlık bakımından hekime başvurup kontrol edilmesi iyi olur
 

Kaynak: Hastane.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz