En Faydalı Meyveler

  • Genel Sağlık
  • En Faydalı Meyveler için yorumlar kapalı
  • 951 kez görüntülendi

En Faydalı Meyveler

Sağlıklı yaşam sürmenin bilinen en etkili yardımcısı meyvelerdir. Bu durum için yapılmış araştırmaları baz almak yerine bizzat meyve tüketmeyi alışkanlık haline getirmiş insanları referans almak yeterli olacaktır. Ülkemizde uzun yıllar yaşayan insanlarla konuşulduğu zaman düzenli olarak meyve tükettiklerini görürüz. Meyvelerin olmadığı dönemlerde ise yaz günlerinde kurutulan meyve kurusu tüketmeyi alışkanlık haline getirmek bazı zararlıların etkilerinden kolaylıkla kurtulmanız anlamına gelmektedir. Ne yazık ki meyve cenneti olarak anılan bir ülkede hamur işi ürünlerle beslenmeyi alışkanlık haline getirdiğimiz için sağlığımız büyük bir tehlike altında…

Hem cilt güzelliği hem de kanserle mücadele aranılan ürünlerden bir tanesi olan meyve kurularına son derece uygun bir fiyattan ulaşmak mümkünken yabancıların bu ürünleri almak için oldukça yüklü miktarda paralar harcadığını da unutmamalı… Dilerseniz sizlerle bazı meyvelerin yararlarından bahsedelim.

İncir: Cinsel gücü artırıcı etkisi bulunmaktadır.  Yorgun geçen bir günün ardından enerji dolmanızı sağlar.

Vişne: Ağrı kesici hap yerine vişne kullanabilirsiniz. Vitamin deposudur daha zinde kalmanızı sağlar. Dolaşım ve sindirim rahatsızlıklarından korur. Sadece kendisi değil sapı ve çekirdeği de bir ilaç olarak kullanılabilir.

Karpuz: İktidarsızlığın yakın gelecekteki ilacı olarak adlandırılabilir. Aynı zamanda içeriğinde bulundurduğu yoğun su oranı ile son derece kolay yaz akşamları geçirmenize yardımcı olur.

Kavun: Kavununda içeriğinde yoğun oranda su bulunmaktadır. Tat olarak benzer olmasalar bile etkileri oldukça benzerdir karpuzla… Aynı zamanda kavunun strese karşı birebir olduğunu söylemekte de fayda bulunmaktadır.

Ispanak: Kan dolaşımının etkili bir yardımcısı olarak ıspanak söylenmese yazımız yarım kalmış sayılabilir. Ispanak aynı zamanda yoğun oranda demir kaynağıdır.

Meyveler bizim hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Onların uygun tüketilmesi ve tüketiminin alışkanlık haline getirilmesi yakın gelecekte uzun bir ömür sürmek adına son derece olumlu etkileri olmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.