Depresyon için Şifalı Bitkiler

  • ALTERNATİFTIP
  • Depresyon için Şifalı Bitkiler için yorumlar kapalı
  • 679 kez görüntülendi

Depresyon için Şifalı Bitkiler

Çağımızın hastalıkları arasında yer alan depresyon için doğal ve bitkisel tedavi yöntemlerini anlatmak istiyorum bu yazımızda.

İlk olarak depresyona iyi gelen bitkisel kür tarifini, daha sonra ise depresyon için kullanılan bitki çayları, yiyecekler ve bitkiler hakkında kısa kısa bilgiler aktarmak istiyorum. Yazımızı beğenirseniz yorum yaparak ve beğenerek bize destek olabilirsiniz.

Bitkilerle tedavi uzmanı Ahmet Maranki doktor müdahalesi gerektiren ileri derece depresyonların dışında kalan hafif stres ve depresyonun tedavisi için sarı kantaron çayının içilmesinin faydalı olacağını bildirdi.

1 bardak kaynar suyun içerisine 2 çay kaşığı kadar kurutulmuş sarı kantaron atarak 10 dakika süreyle demleyin ve ardından için.

4 -6 hafta süreyle günde 1-2 bardak içilen sarı kantaron çayı depresyon için oldukça etki edici bir bitkisel karışımdır. Bu çayı hamile bayanların içmesi yasaktır. Bu çayı içtiğiniz dönemde güneşe aşırı derecede maruz kalmayınız.

Depresyona iyi Gelen Bitki Çayları: Şimdi sıra geldi depresyon tedavisinde kullanılan bitkisel çayları aktarmaya.

Sarı Kantaron: Hafif dereceli depresyon tedavisinde en sık kullanılan ve en etkili bitki sarı kantaron çayıdır. Ayrıca yanık tedavisi, böcek ısırığına karşı, sıtma tedavisinde kullanılan bitkiyle hazırlanan çayın sakinleştirici ve ruh halini yükselten etkisi vardır. Bazı araştırmalar sarı kantaron bitkisinin depresyona herhangi bir etkisi bulunmadığının altını çizmekle birlikte özellikle Avrupa’da depresyon için önerilen bitkiler arasında ilk sırada gelmektedir.

Papatya: Sakinleştirici etkisiyle rahatlık veren ve uykuya geçişi kolaylaştıran papatya çayı yüzyıllardır depresyon, kaygı ve uykusuzluk tedavisinde geleneksel olarak kullanılmaktadır. Papatya çayı merkezi sinir sistemine etki ederek depresyona bağlı ağrıların azalmasına yardımcı olur ve serotonin, dopamin gibi depresyonla ilgili sinir taşıyıcıların düzenlenmesini sağlar. Uyku kalitesini arttırarak enerjiyi yükseltir.

Depresyona iyi Gelen Bitkiler ve Yiyecekler: Dilerseniz ilk önce bitkilerden, daha sonra ise bitki çaylarından bahsedelim.

– Adamotu, bıkkınlık, ümitsizlik, içe kapanıklık gibi ruhsal durumları ortadan kaldırır.

– Ahlat, (yaban armudu) sinirleri teskin eder, idrar söktürür. Civan perçemi, (25-30) gram çiçeği çay gibi haşlanarak içilirse, mideye, ve sinirlere iyi gelir.

– Fesleğen, tohumlarından yapılan çay sinirleri kuvvetlendirir. Ihlamur, sinir sistemi rahatsızlıklarına, iyi gelir.

– Karanfil ağacından, elde edilen yağ sinir rahatsızlıklarına iyi gelir. Kahve, sinirleri kuvvetlendirir. Kimyon, melek otu, sinirleri teskin eder.

Bu yazı depresyon iyi gelen şeyler müzikler besinler şarkılar ilaçlar vitaminler şeyler ekşi bitki kitaplar girmek istiyorum giren kadın ne iyi gelir giremiyorum giresim var için okunacak dua en etkili ilaç dua dinle öneriler hangi esma okunur hangi bölüm bakar doktora gidilir doğal kesin bitkisel çözüm çare son tedavisi meditasyon yoga nasıl atlatılır aşılır geçer tedavi edilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

şifalı bitkilerle depresyon tedavisi, depresyon icin sifali bitkiler, sinirleri tedavi eden bitkiler, depresyon için bitkisel çaylar, bitkisel sinir tedavisi, şifalı bitkiler depresyon, depresyona iyi gelen bitkiler tedavisi, depresyon şifalı bitkiler, maranki sinirlere tedavi, iltahap için içilen çaylaqr

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.