Elma Yağının Kullanımı ve Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Elma Yağının Kullanımı ve Faydaları için yorumlar kapalı
  • 733 kez görüntülendi

Elma Yağının Kullanımı ve Faydaları

Doğa bize o kadar eşsiz ürün sunuyor ki saymakla bitmez. Şimdi sizlere elma yağının faydaları ve kullanımı hakkında elimden geldiğince bilgi vermeye çalışacağım. Özellikle bebekleri anneler için bulunmaz bir nimet.

Elma yağı: Anadolu’nun birçok yerinde adaçayı olarak bilinir. Elma yağı ballı baklagiller ailesi içersinde yer alan geçmişten günümüze insanlığa hizmet veren bir bitkidir. Yapraklarından distilasyon yolu ile acı elma yağı elde edilir. Elma yağı bünyesinde tuyon, sincol, barneol ve piren maddelerini barındırır.

Elma Yağının Faydaları
– Bebeklerin en önemli sorunlarından birisi gaz sorunudur. Bütün anne ve babalar bebeklerinin gaz sorununu gidermek için değişik yöntem ve teknikler uygular. Bu yöntemlerin en etkilisi elma yağının kullanılmasıdır.

– İnsanlar vücutlarındaki pisliklerini dışkı ve ter yolu ile atar. Ter yolu ile vücuttan çıkan pislik gerisinde hoş olmayan koku bırakır.

– İnsanlar bu kötü kokuyu gidermek için parfüm, deodorant kullanır. Elma yağının en önemli faydalarından birisi insandaki bu ter kokusunu gidermesidir.

– Bebeklerin en önemli sıkıntılarından birisi idrar konusunda sıkıntı çekmesidir. Vücuttaki pislikleri su yolu ile dışarı atmak için vücutta yeteri kadar idrarın birikmesi gerekir. Elma yağı vücuttaki idrarın birikerek sağlıklı bir boşaltım işleminin gerçekleşmesini sağlar.

– Elma yağı bronşit hastalığının tedavisinde kullanılır.

– Elma yağı adet düzensizliği sorunu yaşayan insanların sorunlarını giderir. Ayrıca hormon dengelenmesinde aktif rol oynar.

– Elma yağı cilt temizliğinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Cilt bakımında ve güzelleşmede etkili bir bitkisel üründür. Elma yağı

– Elma yağı mikropları öldürücü bir etkisi vardır. Ayrıca yaraların iyileşmesinde çok etkilidir.

KULLANILIŞI: Bir çay bardağı suya 3 damla damlatılarak günde 1 defa içilir. Yara üzerine direkt tatbik edilebilir.

UYARI: Günde 3 damladan fazla içilmez. Bebeklerde gaz sancısı için kullanımında karın, sırt ve ayak tabanları bir miktar kantaron yağı ile karıştırılarak bu bölgelere masaj yapılır.

Bu yazı elma yağının faydaları, elma yağının kullanımı, elma yağının bebeklerde ve saça kullanımı, elma yağı nedir, elma yağı nelere iyi gelir, elma yağı ne işe yarar, elma yağı nasıl yapılır, elma yağı nasıl kullanılır konusunda yazılmıştır.

elma yağı ne işe yarar, elma yagi, acı elma yağı nelere iyi gelir, elma yağının faydaları nelerdir, elma yağının bebeklerde kullanımı, elma yaği nasil yapilir, acı elma yağının faydaları ve kullanımı, elma yağı ne işe yarıyor, bebek yağı ne işe yarar, nival elma yağı ne işe yarar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.