Civan Perçemi Çayının Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Civan Perçemi Çayının Faydaları için yorumlar kapalı
  • 721 kez görüntülendi

Civan Perçemi Çayının Faydaları

Kadınların özel günlerinde ağrılarını azaltmak için kullanmalarını özellikle tavsiye ederek civanperçemi çayının faydalarını ve tarifini sizlerle paylaşmak

istiyorum.

Civanperçemi Çayı Nasıl Hazırlanır? Civanperçemi çayını taze bitkiyle, kurutulmuş halde, bitki kabuğu veya tohumlarıyla hazırlayabilirsiniz. Taze civanperçemi kullanacaksanız bir bardak çay için çeyrek bardak, kuru civanperçemi için 2 çay kaşığı, kabuk ya da tohum için 2 çay kaşığı tohum 1 çay kaşığı kabuk kullanabilirsiniz. Bu ölçüler 1 bardaklık çay için geçerli. Suyu kaynattıktan sonra içerisine dilediğiniz formda, belirtilen ölçülerde civanperçemi atarak 5 dakika demleyip içebilirsiniz.

Civanperçemi Çayının Faydaları: Terlemeyi arttırarak ateş ve soğuk algınlığına iyi gelir, İştahı arttırır, Mide kramplarına iyi gelir, Gazı alır, Gastrit belirtilerini hafifletir, Karaciğer rahatsızlıklarında kullanılır, İltihabı hafifletici özelliği vardır, Adet dönemi ağrılarını hafifletir, İdrar söktürücüdür, Sakinleştiricidir, Uykusuzluğa iyi gelir.

Civanperçemi Çayının Yan Etkileri: Aster ailesinden bitkilere (krizantem, papatya ve yakubotu) karşı alerjiniz varsa civanperçemine karşı alerjiniz olma olasılığı yüksek. Civanperçemi cildinizi güneş ışınlarına daha duyarlı hale getirebilir bu nedenle hassas bir cildiniz varsa özellikle yaz aylarında kullanmanız tavsiye edilmez. Düşük riskini arttıracağı için hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. Emziren anneler için henüz bir araştırma bulunmamakla birlikte içmemeniz daha iyi olacaktır.

Bu yazı civanperçemi çayının faydaları, civanperçemi çayının zararları, civanperçemi çayının yararları, civan perçemi çayı nasıl yapılır, civanperçemi çayı nasıl hazırlanır demlenir kullanılır, ne işe yarar, civanperçemi çayı nelere iyi gelir konusunda yazılmıştır.

civan perçemi faydaları, ciwan perçem faydası, www dmi gov trCİVAN PERÇEMİ FAYDALARI, civanpercemi cayinin zararlari, civanperçemi çayının faydaları ve zararları, civan perçeminin çayının faydaları nelerdir, civan percemi yararlari, civan perçemi nasıl hazırlanır, civan perçemi emziren anneler için, civan perçemi çayının faydası

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.