Chameleon Makyajı Nasıl Yapılır

Chameleon Makyajı Nasıl Yapılır

Göz makyajının son yıllarında farklılaşması ve parlak renklerin uygulanmaya başlaması gözlerin daha renkli ve canlı görünmesine neden olmaktadır.

Chameleon makyajının renkli bir görünüm yaratmak için kullanılacak malzemeleri de farklı renklerde kalemler olmaktadır. Açık renklerde birçok farınız varsa, siz de chameleon makyajı yapabilirsiniz. Adım adım siz de chameleon makyajı uygulaması yaparak farklı bir makyuaj stili uygulayabilirsiniz.

Özellikle açık tenli kişiler ve renkli gözlüler için ışıltılı bir etki yaratmak bu makyaj stiliyle mümkün olmaktadır.

Işıltılı Bakışlarla Dikkat Çekin

Işıltılı bakışlara sahip olmak ve göz renginizi belirgin hale getirmek için kullanacağınız bu makyaj stilinde, her zaman en iyi etkiyi bırakabileceksiniz ve renklerin etkisini yaşayabileceksiniz.

Işıl ışıl bakışlarla özel günlerinizde unutulmaz görünmek için bu makyaj uygulamasını yapabilirsiniz ve her zaman en iyi şekilde görünebilirsiniz. Üstelik farklı renkler ve renk alternatifleri ile göz renginize uygun makyajı yapabilirsiniz.

Renkli farlar ve kalemlerle en iyi şekilde makyajınızı tamamlayabilirsiniz ve gözlerinizi ışıl ışıl bir hale getirebilirsiniz.

Adım Adım Chameleon Makyajı

Adım adım chameleon makyajı uygulamak istediğinizde, göz kapağınıza açık renk tonlarında bir far sürmeniz gerekmektedir.

Sonra yine bir fırçayla göz kapağının üzerine parlak bir çizgi çekin ve bu çizgiyi farklı bir parlak renkle gölgelendirin. Bu çizginin alt uç kısmına ise siyah çizgi çekin. Göz kapağının altına altın dore çizgi çekip, mavi renkle bu çizgiyi daha belirgin bir hale getirin.

Kirpiklerinizi dolgunlaştıracak olan bir rimelle makyajınızı tamamlayın. Mavi gözler için mavi ve sarı tonları oldukça iyi bir şekilde görülmektedir. Adım adım chameleon makyajı yapmak istediğinizde her zaman en iyi şekilde renklerle oynayabilirsiniz.

Göz Rengine Göre Far Renklerini Seçin

Gözlerinizi belirgin hale getirmek için göz renginizin zıttı olan bir far kullanabilirsiniz. Eğer kirpikleriniz çok seyrekse, belirginleştirmek için takma kirpik de kullanabilirsiniz.

Birçok farklı renk seçeneği arasından tercih edebileceğiniz göz farlarıyla, en iyi şekilde kullanacağınız, gözlerinizi parlak ve canlı bir şekle sokarken, yaz aylarında aydınlık ve parlak bir makyaj yapma imkanına kavuşabilirsiniz.

Gözleriniz kahverengiyse bakır ve sarı tonları, yeşilse kırmızı ve mercan tonları, maviyse dore ve altın tonları kullanabilirsiniz.

Chameleon Makyajı Nedir?

Chameleon bukalemun demektir. Yani rengini değiştiren ve ışıkla birlikte farklı renk yansımalarına neden olan bir makyaj stilidir.

Özellikle yaz aylarında çok şık görünecek olan chameleon makyaj stili, her zaman en iyi şekilde uygulanmaktadır. Son yıllarda çok sık kullanılan chameleon ojelerden ilham alarak daha ışıltılı görünen gözler, etkileyici olmak istediğiniz her an şık bir şekilde uygulanmaktadır.

Chameleon makyajında gerekli olan tüm renkleri kullanabileceğiniz ve kıyafetinize göre renk oyunlarıyla farklılıklar yaratabileceğiniz bu stiller, her zaman kolay bir şekilde uygulanabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz