C, E ve B Vitaminlerinin Yararları

  • SAĞLIKLI YAŞAM
  • C, E ve B Vitaminlerinin Yararları için yorumlar kapalı
  • 972 kez görüntülendi

C, E ve B Vitaminlerinin Yararları

E vitamini vücudumuz için en gerekli vitaminlerden bir tanesidir. Yaşlanma karşıtı etkisi bulunan E vitamini bazı sağlık problemlerine karşı oldukça etkilidir.

B vitamini B vitamini kompleksinin bir parçasıdır ve vücuttaki birçok enzimin çalışmasına yardımcı olur. B vitaminin en önemli faydalarından bir tanesi kolesterol seviyesini kontrol altında tutmasıdır. Ayrıca B vitamini komplekslerinin kanserli hücrelerin gelişimini önlediği düşünülmektedir. B vitamini Alzheimer rahatsızlığının önlenmesinde de etkilidir. Alzheimer ilerleyen yaşlardaki kişilerin zihinsel sağlığı için oldukça zararlı bir rahatsızlıktır.

B3 vitamininin bir diğer adı da Niakindir ve büyüme açısından oldukça önemlidir. Vücudun düzenli işlemesi için gerekli olan B3 vitamini sindirim, cilt, sinir ve göz sağlığı için faydalıdır. B3 vitamini eksikliği bazı rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kırmızı et, hindi ve balık B3 vitamini bakımından zengin gıdalardır.

Askorbik asit olarak da bilinen C vitamini sebze ve meyvelerin büyük bir bölümünde bulunur. Bağ dokusu için oldukça önemli olan C vitamini antioksidan özelliğe sahiptir. C vitamini vücudun direncini arttırarak hastalıklardan korunmaya yardımcı olur. Vücutta C vitaminine ihtiyaç duyan birçok organ vardır. C vitamini takviyeleri E vitamini takviyeleri ile birlikte de alınabilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.