Burun Tıkanıklığı Nedenleri ve Tedavisi

Burun Tıkanıklığı Nedenleri ve Tedavisi

Burun Tıkanıklığı pek çok nedenle ortaya çıkabilen, bazıları için hafif şikayetler oluştururken kimileri bu şikayetlerden dolayı çok zorluk çekebilir.

Burun Tıkanıklığının neden olduğu en önemli şikayetler ağızdan solumak zorunda kalmak ve özellikle sabahları ağız kuruluğu, uyku bozuklukları ve horlama, bu durumun neden olduğu psikolojik ve cinsel sorunlar, sık sık tekrar eden boğaz iltihapları, burundan konuşma tabir edilen ses bozuklukları, çocuklarda altını ıslatma vs. olarak sayılabilir.

Burun Tıkanıklığının Nedenleri: Sinüzit ve üst solunum yolu hastalıkları, geniz eti, burun kemiğinde kayma, hava kirliliği ve sigara dumanı, saman nezlesi gibi alerjiler vb. olarak sayılabilir.

Burun Tıkanıklığı Tedavisi: Öncelikle tıkanıklığın sebebi tespit edilerek yapılır. Üst solunum yolu enfeksiyonları, hava kirliliği gibi nedenlerle oluşan Burun Tıkanıklığı bu sorunlar ortadan kalkınca kendiliğinden düzelir. Geniz eti ve burun kemiğinde kayma gibi nedenlerle oluşan burun tıkanıklığının tedavisi için ise cerrahi müdahale gerekebilir.

Bu yazı saglikvegebelik.com tarafından burun tıkanıklığı nasıl geçer, burun tıkanıklığı tedavisi, burun tıkanıklığının nedenleri, burun tıkanıklığının belirtileri, burun tıkanıklığının tedavisi, burun tıkanıklığının zararları, burun tıkanıklığında bitkisel tedavi, burun tıkanıklığı için ne yapmalı, burun tıkanıklığı için şifalı bitkiler, burun tıkanıklığı neden olur, burun tıkanıklığına ne iyi gelir  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

burun tıkanıklığına ne iyi gelir, burun tıkanmasına ne iyi gelir, burun tıkanıklığına bitkisel çözüm, çocuklarda burun tıkanıklığına ne iyi gelir, bebeklerde burun tıkanıklığına ne iyi gelir, çocuklarda burun tıkanıklığı nasıl açılır, burun tıkanıklığına ne iyi gelir bitkisel, gebelikte burun tıkanıklığına ne iyi gelir, bebeklerde burun tıkanmasına ne iyi gelir, burun tıkanıklığı nasıl açılır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz