Burun Akıntısı Nedenleri ve Tedavisi

  • HASTALIKLAR
  • Burun Akıntısı Nedenleri ve Tedavisi için yorumlar kapalı
  • 1.091 kez görüntülendi

Burun Akıntısı Nedenleri ve Tedavisi

Genellikle üst solunum yolu hastalıkları sonucu burun mukozasının akması durumuna burun akıntısı denir.

Burun akıntısının Nedenleri arasında ilk sıraları nezle, saman nezlesi, sinüzit, müzmin nezle ve alerjik burun iltihabı alır. Ayrıca, burna herhangi birşey kaçması, acılı ve sıcak yiyecekler de burun akıntısına neden olabilir. Kızamık başlangıcındada görülür.

Özellikle yetişkinlerde görülen tek taraflı ve değişik kıvamlarda, renksiz, sarı-yeşil ya da kanla karışık Burun Akıntısı sinüzit ihtimalini düşündürmelidir. Çocuklar daha kolay enfeksiyon kapabildikleri için Çocuklarda Burun Akıntısı daha sık görülmektedir.

Burun Akıntısı Tedavisi için öncelikle akıntıya sebep olan durumun iyileştirilmesi amaçlanır. Sebep ortadan kalkınca akıntı da kesilecektir.

Bu yazı saglikvegebelik.com tarafından burun akıntısı nedenleri, burun akıntısı nasıl geçer, burun akıntısı nasıl durur, burun akıntısının sebepleri, burun akıntısının nedenleri, burun akıntısı için ilaç, burun akıntısı için bitkisel çözüm, burun akıntısı için ne yapılmalı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

burun akıntısı nasıl durdurulur, burun akıntısı nasıl durur, burun akıntısı için ne yapılmalı, burun akıntısı nasıl geçer ahmet maranki, burun akması nasıl durdurulur, yeşil burun akıntısı nasıl geçer, burun akıntısı tedavisi, burun akıntısını durdurmak için şifalı bitkiler, burun akintisini onlemek icin ne yapilmali, burun akıntısının sebepleri nelerdir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.