Antik çağda, bitkinin kökünün veba tedavisi için bir keşiş tarafından getirildiği söylenir.

Bitkinin adı da buradan gelmektedir. Japon ve Çin geleneksel tıbbında onurlu bir yere sahiptir. Çoğunlukla kadınlar için bir tonik olarak kullanılır. Yaklaşık altmış farklı çeşidi vardır. Ancak, tıbbi amaçlar için kullanılan tek tür Melek otudur. Bitkinin hemen hemen her kısmı ilaç olarak kullanılabilir. Bitkinin gövdesi bir flüt gibi büyür ve içi boştur. Bitkinin yaprakları biraz tırtıklıdır. Demet halinde veya büyük bir grupta yetişen çok sayıda küçük çiçeği vardır ve yeşil veya sarı renkte olabilir. Sürekli akan suyun bulunduğu yerlerde ve nemli topraklarda yetiştirilir. Bununla birlikte, bitki olumsuz koşullarda çok fazla zorluk çekmeden büyütülebilir. Bitkinin tohumları ve sapları besinleri lezzetlendirmede ve likör hazırlanmasında kullanılır. Aromatik bir bitkidir.

Cilt bakımında kullanmak için birçok yazar tarafından tavsiye edilir. Melek otu, antioksidanlar, vitaminler, valerik asit, uçucu yağlar ve diğer birçok cilt sorununun doğal tedavisi için faydalı olan besin maddeleri içerir.

 

 

Yüz Yıkama Suyu Olarak Kullanabilirsiniz

Cilt problemlerini tedavi etmek ve cildin daha yumuşak, daha temiz ve daha sağlıklı görünmesini sağlamak için yüz yıkama suyu olarak kullanılabilir. Yüz yıkama ürünü yapmak için, 2 bardak aloe vera suyunu, 8-10 damla melek otu tentürüyle karıştırın. İki bileşen birlikte karıştırıldıktan sonra, akneyi tedavi etmek için kullanılabilir.

Ayrıca temizlik amacıyla da kullanılabilir. Kullanımı, cildin yararlı besin maddelerini kolayca emmesini sağlayarak, daha hızlı iyileşmesini sağlar. Yüz temizleyiciyi günde iki kez, sabah ve akşam kullanırsanız, sonuçlar şaşırtıcı olacaktır. Sadece sivilceyi tedavi etmekle kalmaz, aynı zamanda sorunun geri gelmesini de engeller.

 

Banyoda Kullanın

Banyo suyunda, cildin doğal olarak yatıştırılmasına yardımcı olur. Sıcak suya 2 bardak melek otu ekleyerek bir banyo suyu hazırlayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı da eklenebilir. Bu iltihabı hafifletir, cildi yumuşatır ve egzamaya yardımcı olur.

 

Saç Sağlığını Destekler

Bitkinin kökü Çinliler tarafından yüzyıllardır saç dökülmesi tedavisi için kullanılmıştır. E vitamini ile doludur ve vücutta ve kafa derisinde oksijen dolaşımını uyarmaya yardımcı olur. Metabolizmayı teşvik etmeye yardımcı olur ve saçın uzaması için gerekli olan besin maddeleri içerir. Aynı zamanda hasarlı saç hücrelerinin onarımını da teşvik eder.

Adet Sancılarını Azaltır

Melek otu, adet krampları için muhteşem bir bitkidir. Hormon seviyesini dengelemeye yardımcı olur, bu da şiddetli ağrılardan kurtulmanızı sağlar.

 

Sindirime Yardımcı Olur

Sindirimi teşvik eden ve gıda emiliminde yardımcı olan sindirim suları salgılar. Ve böylece gazın vücuttan etkili bir şekilde dışarı atılmasıyla, şişkinlikten kurtulmanızı sağlar.

 

 

Diğer Faydaları:

Vücudu detoksifiye eder ve ateş, soğuk algınlığı, akciğer enfeksiyonu ve artrit gibi hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur.