Bu İçecekle Baş Ağrısından Hemen Kurtulun

  • ALTERNATİFTIP
  • Bu İçecekle Baş Ağrısından Hemen Kurtulun için yorumlar kapalı
  • 652 kez görüntülendi

Bu İçecekle Baş Ağrısından Hemen Kurtulun

Baş ağrısı dünyanın her yerinde insanları etkileyen en yaygın rahatsızlıklardan biridir ve altta yatan birçok nedeni bulunur. Bu ağrı herhangi bir anda gelebilir ve güne devam etmenizi engelleyecek kadar şiddetli olabilir.

En sık görülen baş ağrısı küme tipi baş ağrısıdır. Başta, kafatasında ve boyunda rahatsızlık ve ağrıya sebep olur ve genelde bu bölgelerdeki kas gerginliğiyle bağdaştırılır. Bu çeşit bir baş ağrısı birkaç dakika ya da saatler boyunca sürebilir, ancak birkaç farklı çözümle kolaylıkla kontrol altına da alınabilir.

Ağrı çok şiddetli olduğu ve diğer belirtilerle birlikte görüldüğünde ise, kişi migren ağrısından şikayetçi olabilir. Bu tür bir baş ağrısı insanı güçsüz bırakır, çok şiddetli olabilir ve 72 saate kadar sürebilir.

Baş ağrılarını ağrı kesicilerle tedavi etmek?

başağrısı

Ağrı kesiciler, ağrı gününüzü kesintiye uğrattığı zaman belirtileri iyileştirmek için iyi bir çözüm gibi gözükebilir. Ancak, birçok çalışma aşırı ağrı kesici kullanımının sağlığınız için zararlı olabileceğini ve aslında yoğun baş ağrılarının sıklığını arttırabileceğini göstermiştir.

İngiltere’de bulunan Ulusal Sağlık Kurumu tarafından yapılan açıklamada tüketiciler ibuprofen, parasetamol ve aspirin gibi ağrı kesicilerin aşırı kullanımının riskleri hakkında uyarılmıştır. Bu tür ilaçlar ayda 15 dozdan fazla veya yalnızca 10 tane kombine doz olarak alındığında ikincil baş ağrısı olarak bilinen ağrılara sebep olabilir.

İkincil baş ağrılarının yanı sıra, geleneksel ağrı kesicilerin kullanımı vücut üzerinde böbrek yetmezliği, mide problemleri ve bağırsağa hasar gibi uzun vadeli etkilere yol açabilir. Bu sebeple, birçok uzman analjeziklerden kaçınmamızı ve onların yerine son derece etkili olan ve yan etki riski bulunmayan  doğal alternatiflere yönelmemizi önermektedir.

Baş ağrısından hızlıca kurtulmamızı sağlayan sihirli içecek

misket-limonu

Bu sihirli içecek geleneksel tıbbın bir parçasıdır ve ağrı kesicilere çok iyi bir alternatiftir. Günlük baş ağrısından migren gibi en şiddetli ağrılara kadar baş ağrılarını geçirmeye yarayan son derece şifalı malzemelerin bir kombinasyonudur.

Bu sihirli içeceği hazırlamak için, ihtiyacınız olan yalnızca limon ve Himalaya tuzu gibi birkaç basit malzemedir. Her ikisinin de içinde tansiyonu azaltmaya, dolaşımı arttırmaya ve baş ağrısıyla bağdaştırılan ağrı türlerini önemli ölçüde azaltmaya yarayan özellikler bulunur.

Himalaya Tuzunun Faydaları

Himalaya tuzu bu güçlü tarifin yıldız malzemesidir. Bu tuz son birkaç senede oldukça popüler hale gelmiştir. Himalaya tuzunun şifalı olduğu ve içinde yaklaşık 84 adet sağlıklı element bulunduğu kanıtlanmıştır. Kan dolaşımına serotonin salgılanmasını teşvik ederek ağrıyı önemli ölçüde azaltmaktadır. Dolaşımı arttırmakta, kas kramplarını önlemekte ve başta beyin hücreleri olmak üzere hücrelerin içindeki pH’ı  dengelemektedir.

Limonun Faydaları

limon-çayı

Limon sağlık üzerindeki faydalarının yanı sıra evde güzellik uygulamalarındaki kullanımıyla da bilinen doğal bir malzemedir. Bu gıda serbest radikalleri azaltan ve faaliyetlerini durduran antioksidanlar ve C vitamini yönünden zengin olup, birçok hastalığın ortaya çıkmasını da önler. Bunun yanı sıra, limon baş ağrılarına karşı da savaşır. Özellikleri gerginliğin azalmasına ve anında rahatlama sağlamasına yardımcı olur.

Bu sihirli içeceği nasıl hazırlarım?

İlk yapmanız gereken 2 taze organik limon alıp sularını sıkmaktır. Ardından limon suyuna iki çay kaşığı Himalaya tuzu ekleyip iyice karıştırın. Tuz ve limon suyunu hızlıca içip bardakta hiçbir şey bırakmayın. Tadı çok hoş olmayabilir, ancak tedavi çok kısa sürede etkisini göstermeye başlayacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.